Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie formacyjne MI

Boże Miłosierdzie to największy dar dla każdego z nas, a szczególnie „dla biednych grzeszników” – jak pisała św. s. Faustyna w swoim „Dzienniku”. Jeśli zwrócimy się doń z ufnością, to miłosierny Bóg, okaże się dla nas nieskończonym źródłem przebaczenia, nadziei i miłości.

Podczas dzisiejszego spotkania rycerzy Niepokalanej diecezji Bielsko-Żywieckiej, rozważaliśmy to, jak objawia się  łaska miłosierdzia w naszym życiu oraz w życiu Niepokalanej i Świętych. W liturgii usłyszeliśmy o odwadze Apostołów, z jaką głosili oni zmartwychwstałego Jezusa. Chociaż surowo zabraniano im przemawiać w to imię oraz grożono wtrąceniem do więzień, św. Piotr nie obawiając się tego, wyznał, że „bardziej trzeba słuchać Boga niż ludzi”. Taka przemiana postawy Apostołów z zalęknionych i wystraszonych, dokonała się właśnie dzięki przyjętemu miłosierdziu. To sam Zbawiciel stanął w centrum ich obaw i powiedział „Pokój wam”.

W trakcie warsztatów podjęliśmy temat Matki Miłosierdzia. Ten tytuł stał się wielkim przywilejem Maryi. Pan Bóg dając nam Maryję, równocześnie ofiaruje nam niezbędną pomoc w wypraszaniu miłosierdzia. To Ona pełna dobroci i czułości wstawia się za nami, oddalając tym samym gniew Boży, wspomaga nas na drodze uświęcenia. Dlatego, jak pisał św. Maksymilian „dajmy się w pokoju i ufności prowadzić Miłosierdziu Bożemu przez Niepokalaną”.

br. Mateusz Hnat 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.