Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

MI - Oś. Karpackie Bielsko- Biała

Parafia p.w. Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka

ul. Giewont 2 Bielsko-Biała 43-316 

www.parafiakarpackie.pl

  • Prezes: p. Jan Kominek
  • Asystent kościelny: Ks. dr Prałat Jerzy Fryczowski
  • Liczba Rycerzy: 36
  • Spotkania Wspólnoty: II czwartek miesiąca
  • Godzina spotkań: 18:00 - Msza św. (kościół)
  • Miejsce spotkań: Dom parafialny (po Mszy św.)

        Serdecznie zapraszamy!

Rycerstwo Niepokalanej na os. Karpackim powstało w 2008 r. podczas rekolekcji Wielkopostnych, głoszonych przez wiceprezesa narodowego MI – o. Krystiana Żmudę OFM Conv. Podczas uroczystej Mszy św. o. Krystian przyjął deklaracje przystąpienia do MI oraz wprowadził relikwie św. Maksymiliana (włos), które otrzymaliśmy z Niepokalanowa. Członkowie MI pogłębiają duchowość Maryjną poprzez rozważanie Pisma św., uczestnictwo i prowadzenie Nabożeństwa Wynagradzającego Niepokalanemu Sercu Maryi w każdą pierwszą sobotę miesiąca, udział w pieszej pielgrzymce do obozu w Auschwitz w rocznicę śmierci św. Maksymiliana, rekolekcjach w Harmężach oraz uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia w Rychwałdzie (doroczna pielgrzymka rycerzy z diecezji do sanktuarium).

 

  • Opłatek Wspólnoty MI - styczeń 2016

 

 

  • Spotkanie Wspólnoty MI - Marzec 2016

 

  • Spotkanie Wspólnoty MI - Maj 2016

 

W dniu 12-05 , czyli tradycyjnie w drugi czwartek miesiąca nasze spotkanie rozpoczęliśmy uczestnictwem w Nabożeństwie Majowym oraz Mszy Św. sprawowanej w intencji Rycerstwa.

Następnie cała wspólnota spotkała się w domu parafialnym, podczas spotkania obecny był także nasz opiekun MI proboszcz parafii Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka ks. prałat Jerzy Fryczowski, gdzie po wspólnej modlitwie omówiliśmy nasz udział w Nabożeństwie Fatimskim w dniu jutrzejszym (13-05), w którym naszą wspólnotę tradycyjnie reprezentuje podczas procesji nasz Poczet Sztandarowy.

Ustaliliśmy też skład Pocztu Sztandarowego na procesję w święto Bożego Ciała.

Omówiliśmy również organizacje wyjazdu do Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach na obchody 75 rocznicy męczeńskiej śmierci w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

Pragniemy, aby w tych obchodach uczestniczyła nasza wspólnota nie tylko reprezentowana naszym Pocztem Sztandarowym, lecz także poprzez liczne uczestnictwo naszych rycerzy. Wstępną listę chętnych na wyjazd do Harmęż chcemy sporządzić na naszym ostatnim przedwakacyjnym spotkaniu w miesiącu czerwcu. 

Przekazaliśmy również naszym rycerzom informacje o nowej inicjatywie tworzenia audycji w duchu MI na antenie diecezjalnej rozgłośni radiowej „Anioł Beskidów”.

Następnie ks. Jerzy Fryczowski rozpoczął omawianie drugiej encykliki Jana Pawła II – „Dives in misericordia” (Bogaty w Miłosierdziu).

Spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą.

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.