Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

ZDUMIEWAJĄCA BLISKOŚĆ BOGA

"Trzeba przynajmniej raz w roku obejrzeć dom, przez rekolekcje, czy nie ma gdzie szczeliny (...). Pan Bóg da łaski obficie. Ty zaś musisz w milczeniu i skupieniu pracować, przeżuwać słyszane nauki i czynić postanowienia..." Tak widział rolę rekolekcji w życiu człowieka sam św. Maksymilian. O ich celu tak pisał: "Ćwiczenia duchowe mają to na celu, aby człowiek się przezwyciężał, uporządkował życie, nie kierował się żadnym uczuciem nieuporządkowanym i aby zbawił duszę swoją." 


Rekolekcje charyzmatyczne MI

W dniach 25.06-04.07.2018 r. w Klasztorze Franciszkanów w Harmężach odbyły się Rekolekcje Charyzmatyczne Rycerstwa Niepokalanej (RChMI).


Rekolekcje dla młodzieży 2018

Do Rycerstwa Niepokalanej należą nie tylko dorośli, ale także młodzież i dzieci. Dlatego zmyślą o młodzieży ponadgimnazjalnej od 10 do 14 sierpnia organizowane są rekolekcje.


SPOTKANIE MODLITEWNE W STAREJ WSI

23 czerwca 2018 roku rycerze diecezji bielsko-żywieckiej spotkali się na ostatniej przed wakacjami wspólnej modlitwie i formacji.


Rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej

Czas wakacji to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiary i przeżycia spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.


Rozważania różańcowe dla dzieci

W Maks Radio Harmęże trwają przygotowania do audycji radiowych dla dzieci. Uczniowie klasy VI ZSP Harmęże nagrywają rozważania różańcowe na październik.


Polska Szkoła Duchowości Maryjnej - część IV

Czwarta część Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej za nami. Od 1 do 3 czerwca zgłębialiśmy tajemnice Maryi oczami polskich błogosławionych XIX wieku.


Spotkanie wspólnot Maryjnych

Ksiądz Biskup Roman Pindel serdecznie zaprasza do Skoczowa na Kaplicówkę wszystkie wspólnoty Maryjne działające w Diecezji Bielsko-Żywieckiej: Apostolat Maryjny, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolat Margaretka, Wspólnoty Żywego Różańca Rodziców za Dzieci, Rycerstwo Niepokalanej, Wspólnoty Róż Żywego Różańca i inne duchowości maryjnej.


Nowy Zarząd MI w Harmężach

W niedzielę 27 maja 2018 roku został wybrany nowy zarząd wspólnoty MI w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach.


Modlitwa, formacja i integracja

Modlitwa, formacja i integracja to słowa, którymi można określić comiesięczne spotkania modlitewno-formacyjne Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej.


Rycerze w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

„Matko wolności – ucz nas miłości” pod takim hasłem Rycerze Niepokalanej 4 maja br. udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, aby podziękować Miłosiernemu Bogu i Jego Matce za opiekę nad naszą Ojczyzną.


Spotkanie MI w Świnnej

W Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej k. Żywca, 5 maja br. Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca zgromadziła się na Eucharystii i nabożeństwie do Matki Bożej, aby przyjąć Komunię Świętą i wynagrodzić Niepokalanemu Sercu Maryi za popełniane grzechy.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.