Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Opłatek w diecezji katowickiej

W czwartek 18 lutego 2018 r. w Parafii Matki Bożej Piekarskiej w Woli (diec. katowicka) odbyło się spotkanie opłatkowe Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej i Żywego Różańca.


Spotkanie modlitewno-formacyjne

W sobotę 13 stycznia 2018 r. w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.


Opłatek dla młodych rycerzy

W czwartek 28 grudnia 2017 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbył się opłatek dla uczestników Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej, działającej w Harmężach.


Maks Radio - Harmęże

Serdecznie zapraszamy do słuchania naszych audycji na temat Rycerstwa Niepokalanej.


Gala i spektakl o św. Maksymilianie

Zapraszamy 7 stycznia 2018 r. na galę wręczenia nagrody św. Maksymiliana za zaangażowanie w działalność ewangelizacyjną w diecezji Bielsko Żywieckiej.


Guarambaré – misja w Paragwaju

27. maja 2017 roku polski franciszkanin i nasz przyjaciel, o. Tadeusz Pobiedziński, wylądował w Asuncion, stolicy Paragwaju. Stamtąd dotarł do Guarambaré. Znając ogromne serce o. Tadeusza chcielibyśmy pomóc mu w jego pracy misyjnej.


Matka Kościół Was potrzebuje

„Głęboko w to wierzę, że Pan was ustanowił jakby pasterzami nad swoją trzodą” – powiedział 18 listopada 2017 r. do prezesów Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej o. Arkadiusz Bąk.


Spotkanie modlitewno-formacyjne

Po czasie wielkich obchodów w Diecezji Bielsko-Żywieckiej 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej, które miały miejsce 30 września 2017 r. w Bielsku – Białej Hałcnowie, za które z serca Wam dziękujemy, przychodzi nam stanąć w duchu wdzięczności za tak wielkie dzieło, które Bóg przez skromnego zakonnika powołał do istnienia w Rzymie, Polsce i na całym świecie.


Polska Szkoła Duchowości Maryjnej - zapowiedź

„Rok liturgiczny z Maryją” - o. Prokop Leszczyński OFMCap. To temat trzeciego spotkanie Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej, które odbędzie się w 24-26 listopada 2017 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.


Obchody 100. rocznicy MI w Hałcnowie

„Wystarczył jeden człowiek, autentyczny i szalony, aby zapalić świat i by dzieło, które rozpoczął przetrwało: nie tylko pięć, czy dziesięć, ale 100 lat! Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin, misjonarz, czciciel Niepokalanej”


JESIENNE SPOTKANIE LIDERÓW MI

W dniach od 6 do 8 października 2017 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach miało miejsce Jesienne Spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej, na które przyjechali ludzie z całej Polski.


Nowa wspólnota w Ślemieniu

Ślemień to miejscowość położona niedaleko Żywca. 20 października 2017 r. w parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godz. 17:30 odbędzie się Eucharystia i po niej pierwsze spotkanie dla młodzieży w duchu Rycerstwa Niepokalanej.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.