Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana

Św. Maksymilian niejednokrotnie powtarzał, że tylko miłość jest twórcza, a nienawiść prowadzi donikąd. Chcemy w sposób szczególny uczcić tego wielkiego Świętego, wprowadzając jego relikwie do naszej wspólnoty...


II Ogólnopolskie Spotkanie - zapowiedź

Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia organizuje wyjazd do Niepokalanowa na II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci, które odbędzie się 15 września 2018 r.


II Diecezjalna Pielgrzymka MI

W dniach od 24 do 26 sierpnia 2018 roku Rycerze Niepokalanej i sympatycy MI wzięli udział w 2. już diecezjalnej pielgrzymce, tym razem do Kalwarii Pacławskiej.


Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój

Zarejestruj się i bądź świadkiem inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie, którego częścią jest Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu.


Wprowadzenie relikwii - Zaproszenie

W dniu 9 września 2018 roku o godzinie 10.30 w Kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej odbędzie się niezwykła uroczystość wprowadzenia relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Gorąco zapraszamy wszystkich rycerzy Niepokalanej wraz z księżmi opiekunami i prezesami oraz wszystkich sympatyków MI.


Rekolekcje młodzieżowe w Harmężach

W dniach 10-14 sierpnia 2018 roku w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia odbywały się młodzieżowe rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej.


77. rocznica męczeństwa św. Maksymiliana

77 lat temu podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz 29 lipca 1941 r. franciszkanin Maksymilian Maria Kolbe dobrowolnie oddał życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, jednego z dziesięciu skazanych na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę Polaka Zygmunta Pilawskiego.


Przekazanie relikwii św. Maksymiliana dla Świnnej

„Ku większej chwale Boga Trójcy Jedynego oraz Najświętszej Dziewicy Maryi, Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych przekazuje relikwie włosy św. Maksymiliana Marii Kolbego dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej” k. Żywca.


Młodzi Rycerze patrzą w przyszłość

W dniach 3-5 sierpnia 2018 r. uczestnicy Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej z Harmęż wybrali się do Brennej. Celem wyjazdu wspólnotowego wspólnoty z Harmęż było podsumowanie pracy działań w roku 2017/18 oraz przedstawienie inicjatyw na kolejny rok formacyjny.


Słoik zawierzenia

Słoik Zawierzenia jest przygotowaniem do poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według Traktatu o Prawdziwym (Doskonałym) Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.


Nowenna za wstawiennictwem o. Kolbego

Po jego śmierci już nic nie było tak samo. Oddał życie za jednego więźnia, a ocalił człowieczeństwo wielu. Święty Maksymilian Maria Kolbe to jeden z najpopularniejszych świętych, który także dzisiaj wstawia się za nami u Boga o czym świadczą liczne cuda otrzymane przez jego przyczynę.


Rycerze u Matki Rychwałdzkiej

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło 13 lipca w nabożeństwie fatimskim w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie koło Żywca.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.