Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Słoik zawierzenia

Słoik Zawierzenia jest przygotowaniem do poświęcenia się Jezusowi Chrystusowi przez Maryję według Traktatu o Prawdziwym (Doskonałym) Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort.


Nowenna za wstawiennictwem o. Kolbego

Po jego śmierci już nic nie było tak samo. Oddał życie za jednego więźnia, a ocalił człowieczeństwo wielu. Święty Maksymilian Maria Kolbe to jeden z najpopularniejszych świętych, który także dzisiaj wstawia się za nami u Boga o czym świadczą liczne cuda otrzymane przez jego przyczynę.


Rycerze u Matki Rychwałdzkiej

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło 13 lipca w nabożeństwie fatimskim w sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej – Pani Ziemi Żywieckiej w Rychwałdzie koło Żywca.


ZDUMIEWAJĄCA BLISKOŚĆ BOGA

"Trzeba przynajmniej raz w roku obejrzeć dom, przez rekolekcje, czy nie ma gdzie szczeliny (...). Pan Bóg da łaski obficie. Ty zaś musisz w milczeniu i skupieniu pracować, przeżuwać słyszane nauki i czynić postanowienia..." Tak widział rolę rekolekcji w życiu człowieka sam św. Maksymilian. O ich celu tak pisał: "Ćwiczenia duchowe mają to na celu, aby człowiek się przezwyciężał, uporządkował życie, nie kierował się żadnym uczuciem nieuporządkowanym i aby zbawił duszę swoją." 


Rekolekcje charyzmatyczne MI

W dniach 25.06-04.07.2018 r. w Klasztorze Franciszkanów w Harmężach odbyły się Rekolekcje Charyzmatyczne Rycerstwa Niepokalanej (RChMI).


Rekolekcje dla młodzieży 2018

Do Rycerstwa Niepokalanej należą nie tylko dorośli, ale także młodzież i dzieci. Dlatego zmyślą o młodzieży ponadgimnazjalnej od 10 do 14 sierpnia organizowane są rekolekcje.


SPOTKANIE MODLITEWNE W STAREJ WSI

23 czerwca 2018 roku rycerze diecezji bielsko-żywieckiej spotkali się na ostatniej przed wakacjami wspólnej modlitwie i formacji.


Rekolekcje Rycerstwa Niepokalanej

Czas wakacji to doskonała okazja do pogłębienia swojej wiary i przeżycia spotkania z Bogiem i drugim człowiekiem.


Rozważania różańcowe dla dzieci

W Maks Radio Harmęże trwają przygotowania do audycji radiowych dla dzieci. Uczniowie klasy VI ZSP Harmęże nagrywają rozważania różańcowe na październik.


Polska Szkoła Duchowości Maryjnej - część IV

Czwarta część Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej za nami. Od 1 do 3 czerwca zgłębialiśmy tajemnice Maryi oczami polskich błogosławionych XIX wieku.


Spotkanie wspólnot Maryjnych

Ksiądz Biskup Roman Pindel serdecznie zaprasza do Skoczowa na Kaplicówkę wszystkie wspólnoty Maryjne działające w Diecezji Bielsko-Żywieckiej: Apostolat Maryjny, Apostolstwo Dobrej Śmierci, Apostolat Margaretka, Wspólnoty Żywego Różańca Rodziców za Dzieci, Rycerstwo Niepokalanej, Wspólnoty Róż Żywego Różańca i inne duchowości maryjnej.


Nowy Zarząd MI w Harmężach

W niedzielę 27 maja 2018 roku został wybrany nowy zarząd wspólnoty MI w parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.