Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyŚwięto Patrona Diecezji

Maksymilian Maria Kolbe, to doskonały organizator, do końca posłuszny zakonnik, bezgranicznie ufał Niepokalanej – powiedział w byłym obozie Auschwitz w okolicznościowej homilii z okazji 76. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana ks. Bp. Piotr Greger. Hierarcha zauważył, iż to miejsce przywołuje misterium nieprawości, jednak nie wiele jest takich miejsc jak blok 11 w Auschwitz… Cela, w której był Ojciec Maksymilian stała się Ołtarzem, na którym Ojciec Kolbe ofiarował siebie Bogu bez reszty, jak jego Mistrz – Chrystus.

Uroczystości 76. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego rozpoczęły się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach nabożeństwem Transitus, upamiętniającym śmierć zakonnika, któremu przewodniczył Prowincjał krakowskich franciszkanów o. Marian Gołąb.

Następnie wierni w uroczystej pielgrzymce udali się do byłego obozu zagłady, aby z kapłanami diecezji bielsko-żywieckiej i zaproszonymi gośćmi celebrować Najświętszą Eucharystię, której przewodniczył ks. Bp. Piotr Greger, biskup pomocniczy.

W uroczystościach wzięli także udział współbracia wraz z parafianami z miejscowości: Krakowa, Radomska, Wadowic, Suchej Beskidzkiej, Zawiercia, Rychwałdu, Horyńca – Zdroju, Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Głogówka, Harmęż.

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.