Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie modlitewne w Ciścu

 

10 czerwca 2017 roku Rycerze Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej spotkali się na kolejnym spotkaniu modlitewnym, tym razem w Ciścu. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił o. Arkadiusz Bąk OFMConv z Harmęż.

 

 

Bóg patrzy na każdego indywidualnie. Obraz wrzucenia wszystkiego przez ubogą wdowę - mówił o. Arek w swojej homilii - to obraz zawierzenia Chrystusowi, to obraz ofiarowywania Mu wszystkiego, nie tylko części ze swojego życia, ale wszystkiego nie tylko te piękne chwile, którymi się możemy pochwalić, ale także i te których może się wstydzimy, aby przez ręce Maryi zostały przemienione i przyniosły owoce.

 

Jak patrzymy na życie świętego Maksymiliana widzimy, że on nie żartował mówiąc o całkowitym oddaniu się NIepokalanej, o pragnieniu wyniszczenia się, bycia startym na proch i żeby ten proch rozrzucił wiatr. Wiele fragmentów z życia świętego Maksymiliana pokazuje nam, kim był ten człowiek, ale z drugiej strony pokazał nam, że świętość jest dla nas - w codzienności, w prostych rzeczach gdziekolwiek jesteśmy i cokolwiek robimy. Kościół jest jak jeden organizm. Każdy z nas ma jakieś talenty, musimy razem współdziałać w zdobywaniu świata dla Chrystusa i Jego Matki.

 

Po Mszy świętej wszyscy pozostali na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, wielbiąc Boga i zanosząc prośby i dziękczynienia za pośrednictwem św. Maksymiliana przez ręce Maryi. Była też okazja oddania czci relikwiom św. Maksymiliana.

 

 

Po Mszy świetej wszyscy zaproszeni zebrali się w sali plebani na agapie, aby się spotkać i porozmawiać o tych ważnych i mniej ważnych rycerskich sprawach .

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.