Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie modlitewne w Świnnej

 

Podczas kolejnego Spotkania odlitewnego, które odbyło się tym razem w Świnnej Mszy świętej przewodniczył ks. kanonik Marek Nieciąg, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

 

W kazaniu ks. proboszcz przypomniał rycerzom początki nie tylko samego Rycerstwa Niepokalanej, ale także rolę prasy i wszelkich mediów w dziele ewangelizacji. Dostrzegał to założyciel MI św. Maksymilian Maria Kolbe, który jak nikt wówczas rozumiał potrzebę wykorzystania mediów do szerzenia Chwały Bożej i zdobywania świata dla Chrystusa przez Maryję. I my mamy dziś być świadkami Chrystusa, nasza misja pozostała niezmienna - nawracać własnym przykładem, świadectwem swojego życia, aby żadna dusza nie zginęła. "Idzcie i głoście" - to nasze hasło na ten rok i wszystkie inne lata.

Po Eucharystii wszyscy pozostali na Adoracji Najświętszego Sakramentu, by uwielbiać i chwalić Pana Boga. Pozostając w modlitwie za wstawiennictwem naszego patrona prosiliśmy Boga o potrzebne łaski litanią do św. Maksymiliana, a następnie wszyscy odmówili Akt Oddania Niepokalanej.

 

Po uczcie duchowej, niezwykle gościnna Świnna przyjęła wszystkich przepysznym poczęstunkiem. Przy dobrym jedzeniu i w towarzystwie szczerych i dobrych ludzi czas minął niepostrzeżenie. Dziękujemy proboszczowi parafii ks. kanonikowi Markowi i wszystkim Rycerzom ze Świnnej za wspólną modlitwę i otwarte serca.

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.