Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyIX Spotkanie modlitewne w Rychwałdzie

W Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej już po raz kolejny zebrali się rycerze Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej, aby modlić się u Jej stóp, dziękować za wszelkie łaski i wypraszać nawrócenie grzeszników. Szczególną intencją modlitewną obecni rycerze objęli przebywającą w szpitalu po wypadku p. Marię Wolczko, prezes Rycerstwa Niepokalanej w Wadowicach i prezes diecezji krakowskiej. Mszy Świętej przewodniczył asystent diecezjalny Rycerstwa Niepokalanej, o. Tadeusz Pobiedziński OFMConv. W swojej homilii wygłoszonej do zgromadzonych rycerzy o. Tadeusz przypomniał o dwóch wielkich jubileuszach, które obchodzić będziemy w 2017 roku: 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej i 100. rocznicy Objawień w Fatimie. 

Nawiązując do Ewangelii z 21 stycznia o Jezusie, który tak ukochał ludzi, iż mówiono o Nim że odszedł od zmysłów,  o. Tadeusz wspomniał św. Maksymiliana, o którym także mówiono, że oszalał. Szaleniec Niepokalanej - to przezwisko przylgnęło do świętego na zawsze, gdyż ukochał Niepokalaną ponad wszystko i pragnął wszystkich ludzi na całym świecie za Jej pośrednictwem i z Jej pomocą przyprowadzić do Najświętszego Serca Jezusowego. W dalszej części swojej homilii, o. Tadeusz przypomniał dzieło, które każdy rycerz powinien znać, dzieło, które było inspiracją i wzorem dla św. Maksymiliana i św. Jana Pawła II, niewielka książeczka w niebieskiej okładce, wyjątkowo bogata w treść. To dzieło to: Traktat o Doskonałym Nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Autor mówi w nim o trzech rodzajach nabożeństwa do Maryi: fałszywym, prawdziwym i doskonałym. O. Tadeusz Pobiedziński omówił krótko kilka rodzajów fałszywych nabożeństw, czy raczej fałszywych czcicieli Najświętszej Panny.  

Pragnieniem dzisiejszych rycerzy Niepokalanej niech będzie takie przylgnięcie do Maryi, aby stać się na Jej podobieństwo, niech Ona przez nas działa, aby zdobyć cały świat dla Jezusa . Święty Maksymilianie ucz nas swojej gorliwości, niech nazywają nas szaleńcami na Chwałę Bogu. 

Po Mszy świętej rycerze wspólnie modlili się przez wstawiennictwo św. Maksymiliana, a następnie spotkali się przy kawie i ciastku w gościnnych progach domu rekolekcyjnego.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.