Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyDzień Skupienia

Do Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach przybyli przedstawiciele lokalnych wspólnot z diecezji bielsko-żywieckiej. Po krótkim przywitaniu w ciepłych słowach, wszyscy uczestniczyli we Mszy Świętej, której przewodniczył o. Piotr Cuber.  W wygłoszonej homilii o. Piotr nawiązał do księgi Hioba z czytania i zwrócił uwagę jak ważne w życiu każdego człowieka jest zaufanie Bogu. Wszystko, co złe, nasze lęki i obawy od złego pochodzą. Ludzie często bojąsię zawierzyć Bogu, obawiają się, że nie podołają, nie udźwigną ciężaru zobowiązania. Często człowiek nie jest w stanie odpowiedzieć Bogu tak, ponieważ lęka się utracić dóbr tego świata. A lęk nie pochodzi od Boga. 

Po krótkiej przerwie zebraliśmy się w kaplicy, aby wspólnie zjednoczyć się w modlitwie. Przed Najświętszym Sakramentem odmówiliśmy radosną część Różańca Świętego. Rozważania przygotowali przedstawiciele MI z Komorowic, a każdą część poprowadziła inna wspólnota. 

Po adoracji Najświętszego Sakramentu wysłuchaliśmy konferencji wygłoszonej przez nowego asystenta diecezjalnego. O. Tadeusza Pobiedzińskiego. O. Tadeusz przybliżył motywy czynu św. Maksymiliana i spojrzał na ten heroiczny akt jako na czyn miłosierdzia. Zwrócił uwagę na istotne elementy, które desygnują dany czyn do aktu miłosierdzia. Wyjaśnił czym jest miłosierdzie, jakie warunki powinny być spełnione, abyśmy mogli mówić o miłosierdziu i otym, kiedy czyn nie może być nazwany miłosierdziem. O. Tadeusz odniósł się do miłosierdzia w kontekście miłości i sprawiedliwości. 

Po wykładzie o. Tadeusza Pobiedzińskiego uczestnicy mieli okazję podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami przy kawie i jak zawsze smacznym ciastku.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.