Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyRychwałd: pierwsze Nabożeństwo Fatimskie

Pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie

Rychwałd, 13.05.2016

 

W miniony piątek 13.05 w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej przeżywaliśmy pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Przewodniczył mu ks. bp Roman Pindel. Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej przypomniał m.in., że nabożeństwo to jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. 

Do Sanktuarium prowadzonego przez franciszkanów przybyło tego dnia ok. 2 tyś pielgrzymów i to pomimo niesprzyjającej pogody. Czciciele Maryi od godziny 17:00 mieli okazje do spowiedzi św., a następnie do osobistej kontemplacji cudownego wizerunku Matki Rychwałdzkiej. Godzinę później rozpoczął się różaniec, a po nim pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. oraz w procesji z zapalonymi świecami.

 

Tego dnia dla Rycerzy Niepokalanej przewidziany był też szczególny dar - odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z racji rocznicy objawień, które miały miejsce 99 lat temu w Fatimie.

Poprzez praktykowanie Nabożeństwa Fatimskiego Maryja uczy nas codziennego trwania przy Chrystusie, uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg, a także wzywa do pokuty za grzeszników. 

Serdecznie zapraszamy do Rychwałdu już 13 czerwca na drugie Nabożeństwo Fatimskie. Początek o g. 17:00.

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.