Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyIV Diecezjalne Spotkanie MI

IV Diecezjalne Spotkanie MI

Rychwałd 9 styczeń 2016

 

U początku Nowego Roku kalendarzowego Rycerze Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej przybyli do Rychwałdu na IV Diecezjalne Spotkanie MI, aby uwielbiać Pana za dar Słowa, które stało się Ciałem.

 

Podczas Mszy św. celebrowanej na rozpoczęcie Spotkania o. Adam Dudek zachęcał przybyłych Rycerzy, aby na wzór  św. Maksymiliana z radością zanurzyli się w tajemnicę Żłóbka, skąd wypływa Boża miłość, pokój i dobro dla nich i całego świata.  Ponadto kaznodzieja motywował, aby z hojnością serca przyjąć Boże Dziecię do swojego życia, by następnie móc się Nim podzielić z całym światem.

 

 

Po zakończonej liturgii Mszy św. Rycerze reprezentujący wspólnoty z niemal całej Diecezji odśpiewali wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem, a po jej zakończeniu spotkali się w refektarzu klasztornym, aby podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i radować się ze wspólnego przeżywania okresu Bożego Narodzenia w duchu św. Maksymiliana.

 

 

Spotkania diecezjalne MI odbywają się w Rychwałdzie od października ubiegłego roku. Ich ideą jest przygotowanie duchowe Rycerzy Niepokalanej Diecezji bielsko-żywieckiej do wielkiego Jubileuszu 100 lecia powstania Rycerstwa Niepokalanej, które będziemy świętować w 2017 r.

ad

fot. J. Kupnicki

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.