Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyZjazd prezesów i animatorów MI - podsumowanie

"Emanować miłosierdziem" - zjazd prezesów i animatorów MI

Niepokalanów, 22-24 IV 2016

 

W dniach 22-24 kwietnia br. w Niepokalanowie odbył się zjazd prezesów i animatorów Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem „Miłosierna Matka Boża i Jej rycerz św. Maksymilian”. Przełożeni wspólnot lokalnych MI dzielili się doświadczeniami, słuchali konferencji i trwali na modlitwie. Rycerstwo Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej reprezentowała siostra prezes Urszula Kraus, o. Piotr Cuber z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz o. Adam Dudek asystent MI.

Spotkaniu przewodniczył prezes narodowy MI o. Stanisław Piętka (Niepokalanów), który  w swoim nauczaniu mówił m.in., że Pan Bóg chce abyśmy byli narzędziami miłosierdzia nad ludźmi przez Niepokalaną. Podkreślił także za św. Maksymilianem, że MI to samo miłosierdzie. Zdaniem o. S. Piętki powinniśmy tym miłosierdziem nieustannie i odważnie emanować pośród tych, do których jesteśmy posłani.

Ponadto swoją konferencje pt. "Św. Maksymilian wymownym znakiem daru chrztu Poslski i Bożego Miłosierdzia" skierował do asystentów i animatorów o. Ryszard Żuber (Niepokalanów), natomiast świadectwo osobistego nawrócenia zaprezentował odtwórca roli rotmistrza Witolda Pileckiego ("Pilecki") pan Marcin Kwaśny.

Na zakończenie spotkania prezesi dzielili się owocami działalności w swoich wspólnotach lokalnych. Natomiast o. Stanisław Piętka zaprosił do Niepokalanowa na Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej i Zjazd Seniorów MI, który odbędzie się 28 maja br.

ad

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.