Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie opłatkowe MI w Ciścu

W niedzielę 23.01.2022 r. o godz. 17.00 zgromadziliśmy się na mszy św. , po której spotkaliśmy się na opłatku. W tym roku wigilijka odbyła się w trochę innej formie ze względu na ograniczenia związane z covid. Tym razem nie było osobistych życzeń. Mimo wszystko nasze spotkanie miało podniosły charakter.

Spotkanie było dobra okazją by podsumować miniony rok oraz podziękować ks. Proboszczowi Markowi Nieciąg za dostrzeżenie całokształtu pracy na przeciągu 40 lat istnienia i zgłoszenie naszej wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej do Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego. Jesteśmy wdzięczni, że kapituła zaakceptowała naszą nominacje i znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych w naszej diecezji Bielsko-Żywieckiej. Jest to dla nas wielkie zobowiązanie, aby w następne lata jeszcze z większym zaangażowaniem ewangelizować sławiąc Niepokalaną która prowadzi do Chrystusa.

Radości nie było końca co przejawiło się w wspólnym śpiewaniu kolęd. A jak to mówił Święty Augustyn: „Kto śpiewa, modli się podwójnie”. Nasze spotkanie uważamy za bardzo owocne i dodające nadzieję do podejmowania nowych wyzwań w 2022 roku. Wielkie Bóg zapłać wszystkim obecnym.

Prezes Rycerstwa Niepokalanej w Ciścu

Genowefa Śleziak

Bielsko-Biała, dn. 18.12.2021 r.

 

                                                                      Szanowna Kapituła

Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego

 

W imieniu Zarządu Diecezjalnego MI Diecezji Bielsko-Żywieckiej pragnę wyrazić nasze poparcie i rekomendacje dla Wspólnoty MI w Ciścu w 40 rocznicę powstania Rycerstwa Niepokalanej w Ciścu, które minęło w tym roku – dokładnie 05.11.2021 r.

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w Ciścu wzbogaca społeczność lokalną aktywnie działając na różnych polach nieprzerwanie od 40 lat.

Obecnie Wspólnota MI w Ciścu nie tylko inicjuje i realizuje różnorodne przedsięwzięcia
w lokalnej społeczności takie jak: Orszak Trzech Króli, spotkania wspólnotowe – modlitewne
i formacyjne, podjęła także działania mające na celu powstanie żłobka i domu dziennego pobytu dla osób starszych, jest także niezwykle zaangażowana jest we wszelkie działania
w diecezji. MI w Ciścu dba także o lokalną młodzież i dzieci przekazując im chrześcijańskie wartości i angażując w dziecięce i młodzieżowe grupy MI.

Swoim entuzjazmem, kreatywnością i miłością bliźniego rycerze Niepokalanej z Ciśca potrafią zjednać sobie nie jedną obojętną duszę, o czym świadczy fakt, że jest to jedna z najliczniejszych wspólnot w diecezji. Członkowie zarządu lokalnego potrafią efektywnie zachęcić do uczestnictwa w ważniejszych wydarzeniach wspólnotowych MI poprzez np. osobiste roznoszenie zaproszeń do członków Rycerstwa także tych, którzy zapomnieli o swojej przynależności do MI, wzbudzając niejednokrotnie wzruszenie i realny powrót do Rycerstwa
i Kościoła.

Wspólnota aktywnie włącza się w różnorodne działania diecezjalne będąc wzorem do naśladowania dla innych, zawsze biorą udział w comiesięcznych spotkaniach diecezjalnych MI, organizując je również w Ciścu. Wspólnota MI w Ciścu jest pomysłodawcą i od 4 lat wykonawcą Rycerskiego Kuligu dla członków i sympatyków Rycerstwa Niepokalanej z całej diecezji i spoza niej. Uczestnicząc licznie w ważnych uroczystościach Rycerstwa Niepokalanej w Polsce i za granicą (uroczystości MI w Czechach) zawsze godnie reprezentują swoją lokalną wspólnotę i parafię poprzez m.in. udział Pocztu Sztandarowego MI oraz promują idee rycerstwa wszędzie tam, gdzie są obecni.

Co roku członkowie MI w Ciścu włączają się także w dzieła pomocy potrzebującym np. szlachetna paczka oraz sami chętnie i z zaangażowaniem pomagają innym. Zawsze biorą udział w ważniejszych wydarzeniach MI: rekolekcjach, spotkaniach czy to w Harmężach, czy w Niepokalanowie.

Prezes MI w Ciścu jest jednocześnie już drugą kadencję członkiem Zarządu Diecezjalnego MI Diecezji Bielsko-Żywieckiej, pełniąc funkcję Sekretarza Zarządu.

Otwarte serca członków MI w Ciścu, aktywność i pełne ręce dla potrzebujących z pewnością uprawniają Wspólnotę Rycerstwo Niepokalanej w Ciścu nie tylko do nominowania ich, ale także do otrzymania tak prestiżowej Nagrody św. Maksymiliana Kolbego pod postacią figurki „Matki Bożej zza drutów”.

Z wyrazami szacunku

Prezes MI Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Urszula Kraus

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.