Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyIII Diec. Spotkanie MI: Uroczystość NP NMP

III Decezjalne Spotkanie MI: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Rychwałd 8 grudnia 2015

 

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP do rychwałdzkiego sanktuarium pielgrzymowali Rycerze Niepokalanej z Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Przybyli, aby oddać chwałę Stwórcy za dar Maryi, która mocą szczególnej łaski i przywileju wszechmocnego Boga została zachowana nietknięta od wszelkiej zmazy grzechu pierworodnego.

 

W dniu 8 grudnia br. o godz. 16.30 wspólnoty rycerski rozpoczęły świętowanie uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP modlitwą różańcową. O godz. 17.00 wzięli oni udział w Eucharystii pod przewodnictwem o. Piotra Lenarta OFMConv redaktora naczelnego „Rycerza Niepokalanej”. Ponadto w trakcie Mszy św. o. Lenart przyjął do Rycerstwa sześciu nowych członków. Po Eucharystii pielgrzymi spotkali się na agapie, która była dopełnieniem centralnych uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP dla Rycerzy z diecezji bielsko-żywieckiej.

 

 

Św. Maksymilian Maria Kolbe powiedział: „Kto kocha Niepokalaną ofiarnie, ten się zbawi, uświęci i innym do uświęcenia dopomoże”. Tym oto ideałem kieruje się każdy Rycerz czcząc Niepokalaną jako największe piękno wszechświata stworzonego, a zarazem jako troskliwą i bliską Matkę, która dopomaga w zbawieniu tym, którzy się Doń uciekają.

ad

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.