Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyNazaret - moim domem - zaproszenie

Chcielibyśmy zaprosić Was serdecznie do wzięcia udziału w akcji modlitewnej „Mój Nazaret – zapłoń światłem Chrystusa”, która odbędzie się w dniach 25.12.2020 – 2.02.2021. Wydarzenie to jest 40-dniowym czasem modlitwy. To czas, kiedy nasze domy, nasze wieczerniki, mogą zamienić się w nasz osobisty Nazaret, gdzie każdy z nas: 

indywidualnie oraz wszyscy razem, łączymy się w modlitwie w jedności ducha, pragnąc nawrócenia serc i jeszcze większego przylgnięcia do Jezusa Chrystusa, który jest „Światłością świata”. Pragniemy zaprosić was, aby przeżyć czas oczyszczenia, który Matka Boża przeszła po urodzeniu Pana Jezusa, a który trwał 40 dni. W Prawie Mojżeszowym ten czas był momentem, w którym cała rodzina oczyszczała się, by w jak największej czystości i świętości ofiarować swoje dziecko Bogu.

Na wzór Świętej Rodziny, chcemy od 25 grudnia rozpocząć czas oczyszczenia naszych rodzin przez modlitwę przebłagalną za grzechy własne i naszej rodziny. Pragniemy, aby Maryja, płomieniem miłości Swego Niepokalanego Serca, którym jest Jezus Chrystus, rozświetliła wszelkie ciemności w naszym życiu i w życiu naszych rodzin. Chcemy, by to światło wypełniło nas całych, abyśmy mogli roznieść je na cały świat. Natomiast Józef, jako patron naszych czasów i opiekun Kościoła, czuwał nad naszym domostwem i nad nami.

Dlatego pragniemy ofiarować nasze rodziny i nas samych Świętej Rodzinie z Nazaretu. Wierzymy, że przez ręce Maryi spłynie potężne Boże Miłosierdzie na nasze domy. Pragniemy, aby w tym przedsięwzięciu wzięły udział rodziny, różne wspólnoty i zgromadzenia duchowne oraz parafie. Jesteśmy otwarci na wszelką współpracę.

Na ten czas przygotowaliśmy następujący plan modlitewny:

 Modlitwa przebłagalna za wszystkie grzechy osobiste i rodzinne

 Psalm 51

 Jedna dziesiątka Różańca

 Psalm 121

oraz w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu, a w piątki adoracja Krzyża.

Kiedy nasze domy staną się domami nazaretańskimi, wówczas nasze serca zapłoną Światłem Chrystusa, które niesie Niepokalana. Światło te, którego symbolem jest płomień świecy gromnicznej, rozświetli wszelką ciemność i całkowicie wypełni nasze serca.

Zostaniemy zapieczętowani ogniem Bożego Miłosierdzia. Pragniemy, aby 2.02.2021 każdy uczestnik zakończył to wydarzenie Mszą Świętą, zapaleniem świecy gromniczej w swoim domu i zawierzeniu siebie Świętej Rodzinie. Na koniec, przez wstawiennictwo Matki Miłosierdzia, odmówimy Akt zawierzenia nas wszystkich Bożemu Miłosierdziu oraz odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i modlitwę o wylanie Ducha Świętego.

Chcemy zachęcić wiernych do bliższej relacji z Panem Jezusem przez wstawiennictwo Matki Kościała, polskich Świętych, Błogosławionych i Sług Bożych. Bierzmy przykład z postaci Patronów wydarzenia, którymi są:

 Prorok Daniel – sprawiedliwy, który modlił się i pokutował sam za cały naród;

 Jan Chrzciciel – prorok, który nauczał o nawróceniu i przygotowywał na przyjście Mesjasza;

 Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński – Prymas, który opracował program odnowy życia religijnego i wskazywał jak budować życie społeczne w poczuciu godności i wolności.

Wierzymy, że wspólne zjednoczone działania z ruchami i wspólnotami, a zwłaszcza z rodzinami, które są fundamentem Kościoła, przyniesie obfite owoce dla Kościoła Katolickiego.

Szczególna opieka i nadzór: Wojownicy Maryi z ks. Dominikiem Chmielewskim SDB

Współpraca: ks. Teodor Sawielewicz - kanał YouTube Teobańkologia

 

Zobacz także:

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.