Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyVI Diecezjalne Spotkanie MI

VI Diecezjalne Spotkanie MI

Rychwałd, 12 marca 2016

 

Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, modlitwa różańcowa oraz wspólna agapa – w ten sposób swoje VI Spotkanie modlitewno-formacyjne przeżyli Rycerze Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej, którzy 12 marca br. przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej k. Żywca.

W marcowym spotkaniu organizowanym w Rychwałdzie tradycyjnie już uczestniczyli przedstawiciele niemal wszystkich wspólnot MI z diecezji bielsko-żywieckiej. Dla Rycerzy Niepokalanej jest to szczególny czas modlitewnego skupienia, formacji ale także wzajemnej integracji.

Od Matki Bożej Rychwałdzkiej chcemy się uczyć osobistej świętości, ale także tego jak innym w uświęceniu dopomagać. Los bliźnich nam Rycerzom nigdy nie może stać się obojętny. Życie to trud, ofiara, bycie dla innych, tylko wtedy ma ono sens gdy kochając innych walczymy wszystkimi godziwymi środkami o ich zbawienie – mówił o. Adam Dudek OFMConv asystent diecezjalny MI.

 

 

Po części duchowej Rycerze spotkali się w domu rekolekcyjnym znajdującym się przy Sanktuarium. Głos zabrała m.in. siostra prezes Urszula Kraus. Przypomniała ona plan działalności MI w diecezji bielsko-żywieckiej i zachęcała do otwartości w podejmowanych inicjatywach. Przełożona diecezjalna zaprosiła także chętnych Rycerzy do współtworzenia cyklu audycji o tematyce kolbiańskiej. Jak wyjaśniła celem tego dzieła jest promocja Stowarzyszenia MI na falach radiowych rozgłośni „Anioł Beskidów”.

 

 

Przed nami XV Dni Kolbiańskie i uroczystości rocznicowe deportacji św. Maksymiliana do Auschwitz. Bardzo proszę, aby zatroszczyć się o promocję tych wydarzeń w swoich wspólnotach oraz o organizację wyjazdów do Harmęż - apelował ojciec asystent do Rycerzy na zakończenie spotkania.

 

Stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej zostało założone przez św. Maksymiliana M. Kolbe w 1917 r. w Rzymie. Ideą i myślą przewodnią stowarzyszenia jest zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną wszystkimi możliwymi i godziwymi środkami.

ad

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.