Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyNiedziela MI w Pieńsku

W niedzielę 4 października 2020 r. w Parafii pw. Św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku franciszkanie uczcili swojego założyciela.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni jesteście a Ja was pokrzepię… Znajdziecie ukojenie dla dusz waszych” – powiedział Jezus w Ewangelii. Także dzisiaj znajdują się ludzie, którzy szukają ukojenia, ale nie w Bogu, lecz w tym świecie. Do takich należał św. Franciszek z Asyżu, który przez 25 lat swojego życia szukał uciech tego świata. Zmieniła się jego droga gdy spotkał Chrystusa - powiedział w okolicznościowym kazaniu o. Arkadiusz Bąk z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Podczas sumy odpustowej miało miejsce także drugie ważne wydarzenie, poświęcenie nowego sztandaru Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, która od lat działa i gromadzi czcicieli Maryi przy parafii franciszkańskiej w Pieńsku. „Świętego Franciszka oraz świętego Maksymiliana wyróżnia niezwykłe nabożeństwo do Maryi. Wy także pielęgnujcie je w sobie i innych zachęcajcie” - dodał kaznodzieja.

Na zakończenie Eucharystii o. Marek Daukszewicz proboszcz franciszkańskiej parafii podziękował zgromadzonym parafianom i kapłanom z dekanatu.

 

 

Piszą o nas:

Gość Niedzielny

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.