Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyII Diecezjalne Spotkanie MI

II Diecezjalne Spotkanie MI

Rychwałd 14 listopada 2015

 

14 listopada 2015 u stóp Matki Bożej w Rychwałdzie zgromadziło się na dniu skupienia blisko 70 Rycerzy Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej oraz z diecezji sosnowieckiej – z Dąbrowy Górniczej.

 

Duchowi synowie i córki św. Maksymiliana spotkali się na comiesięcznej modlitwie organizowanej od października br. w Rychwałdzie. Temat listopadowego spotkania „Maryja Matką Modlitwy” miał na celu przybliżenie rycerzom modlącej się Maryi i ukazanie Jej jako wzoru.

 

 

Kulminacyjnym momentem dnia skupienia była Eucharystia, podczas której asystent Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej o. Adam Dudek nawiązał w homilii do wzoru modlącej się Maryi, którego świadectwo zostało nam przekazane w hymnie Magnificat. Kaznodzieja zachęcał, aby naśladując Maryję, każdorazowe spotkanie z Bogiem rozpoczynać od oddania Mu chwały za wielkie dzieła, które czyni dla nas każdego dnia.

Ponadto o. Adam apelował, aby w osobistych i wspólnotowych modlitwach nie koncentrować się wyłącznie na prośbach zanoszonych do Boga, gdyż - jak podkreślił - Pan zna nasze serca oraz troski, i nigdy nas nie opuszcza, nawet w najtrudniejszych sytuacjach życiowych.

 

 

Po Mszy św. każdy Rycerz  został indywidualnie namaszczony rychwałdzkim olejkiem radości. O. Adam wyjaśnił, że rychwałdzki olejek radości jako sakramentale jest dla nas znakiem Bożego błogosławieństwa, radości jak również Bożej opieki przed złymi duchami.

Przedostatnim punktem spotkania było spotkanie przy stolę, czyli agapa, która dla przybyłych rycerzy była czasem pogłębienia radości ze wspólnego spotkania jak również umocnienia wzajemnych więzi. Na zakończenie rycerze oddali się pod opiekę Maryi we wspólnej modlitwie różańcowej.

 

 

Stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej zostało założone przez św. Maksymiliana M. Kolbe w 1917 r. w Rzymie. Ideą i myślą przewodnią stowarzyszenia jest zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną wszystkimi możliwymi i godziwymi środkami. W 2017 roku będziemy obchodzili 100 lecie założenia Rycerstwa, stąd też idea comiesięcznych dni skupienia w Rychwałdzie, mających na celu przygotowanie duchowe do wielkiego jubileuszu.

ad

fot. J.Mickiewicz

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.