Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie modlitewno-formacyjne w Żywcu

„Rozpoczął się czas Wielkiego Postu, czas różnych ćwiczeń duchowych i naszych rycerskich wysiłków. Dlatego chciałbym na samym początku, abyśmy spojrzeli na postać św. Piotra i jego etapy odchodzenia od Jezusa, aby następnie móc znaleźć drogę powrotu” – powiedział w konferencji o. Arkadiusz.

W okolicznościowej homilii Franciszkanin nawiązując do Ewangelii powiedział: „Od dawna istnieje taka choroba, która dotyka o wiele większej liczby ludności niż modne w ostatnim czasie wirusy. Wielu zakażonych umiera, wielu jest na drodze do śmierci. Chorobą tą jest szemranie”. W dalszej części kaznodzieja zaznaczył, iż przeglądając portale internetowe oraz słuchając wypowiedzi różnych osób, można by „spokojnie” ogłosić epidemie.

Ksiądz Grzegorz Gruszecki proboszcz i asystent MI z Żywca serdecznie podziękował przybyłym pielgrzymom na czele z ks. Rafałem Brzuchańskim, który przybył z rycerzami ze Świnnej.

Wspólnota rycerzy z Żywca przygotowała dla Prezes diecezjalnej Urszuli życzenia z okazji kolejnej rocznicy urodzin.

Na ręce Prezes Teresy składamy serdeczne podziękowania wszystkim rycerzom Niepokalanej z Żywca za zorganizowanie tego dnia oraz miłą gościnę.

Stowarzyszenie „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej co miesiąc organizuje tzn. spotkania modlitewno-formacyjne, które mają na celu formowanie swoich członków w duchu Niepokalanej oraz św. Maksymiliana M. Kolbego.  

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych duchowością maryjną na nasze spotkania. Najbliższe odbędzie się już 14 marca 2020 roku w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej k. Żywca.

 

Zobacz także wcześniejsze spotkania:

http://rycerstwoniepokalanej.pl/pl/formacja/spotkania-formacyjne

 

Poznaj szczegóły "Żłobka dla dzieci" 

http://mi.bielsko.pl/pl/formacja/zlobek-dla-dzieci

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.