Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyV Diecezjalne Spotkanie MI

V Diecezjalne Spotkanie MI

Rychwałd, 13 lutego 2016

V Spotkanie MI rozpoczęło się wyjątkowo o 13.00, godzinę wcześniej niż zwykle, zebraniem ścisłego gremium nowego już Zarządu. Obrady okazały się niezwykle owocne, powstało bowiem wiele nowych pomysłów na przyszłe lata. Przed nami niezwykłe wydarzenia i zaszczytne rocznice. Jeszcze w tym roku -  Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, w sierpniu obchodzić będziemy 75. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbe. Za rok, w październiku 2017 roku świętować będziemy jubileusz 100. rocznicy założenia MI. Wiele wyzwań, planów i pracy przed nami. A cel jeden - zdobyć świat dla Chrystusa przez Niepokalaną.

O 14.00 w Kościele Rycerze wzięli udział w centralnej, najważniejszej części naszego Spotkania – 
w Eucharystii.  Na początku wielkiego postu, słowa z Ewangelii świętego Marka:„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”  każdemu Rycerzowi zapadają głęboko w sercu.   

W wygłoszonej homilii o. Adam Dudek asystent Rycerstwa Niepokalanej Diecezji bielsko - żywieckiej  apelował m.in. aby u stóp Niepokalanej w rychwałdzkim sanktuarium wpierw prosić Maryję o osobiste nawrócenie, a następnie o to, aby samemu stawać się narzędziem w Jej matczynych rękach i podejmować wszelkie kroki w trosce o nawrócenie i zdobycie całego świata dla Chrystusa.  Ponadto kaznodzieja przypomniał, że jest wielu ludzi, którzy czekają na rycerską pomoc z naszej strony i wyjaśnił, że osobom zagubionym w wierze trzeba wskazać inną drogę, piękniejszą od tej którą idą, a jest nią Niepokalana, która zawsze prowadzi do Jezusa Zbawiciela.

Po Mszy Świętej, każdy pozostał sam na sam z Bogiem na krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu, powierzając Niepokalanej Rychwałdzkiej Maryi swoje troski i dziękując Jezusowi przez Jej ręce 
za wszystkie otrzymane łaski.

We wspólnej modlitwie Drogi Krzyżowej powierzaliśmy Miłosierdziu Bożemu wszystkich grzeszników, rozważając słowa i myśli naszego Patrona - Św. Ojca Maksymiliana Kolbe. 

Spotkanie zakończyło się wspólną agapą, przygotowaną przez Rycerzy z Rychwałdu. Upłynęło, jak zwykle w serdecznej atmosferze, w niezwykle gościnnych progach tego wyjątkowego miejsca.

Z serca dziękujemy. I już tęsknimy za następnym Spotkaniem.

uk

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.