Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyZjazd w Krakowie-Łagiewnikach

III Zjazdu Rycerstwa Niepokalanej w Krakowie – Łagiewnikach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w dniu 11.05.2019 r. prowadził ojciec Piotr Cuber – Asystent Prowincjalny MI, Dyrektor Centrum św. Maksymiliana w Harmęż i ks. Bogusław Nagel, asystent MI Archidiecezji Krakowskiej.

W wygłoszona homilia przez ojca Piotra Cubera i konferencja prowadzona przez ks. Bogusława dotyczyły tego samego problemu z jakim przyszło się zmagać dzisiejszemu Kościołowi. Jak wiemy w Kościele jest grzech, słabość i zdrada, wiemy też, że było tak i za czasów Jezusa, jego uczeń nazwany przez Jezusa przyjacielem, Judasz Iskariota także zdradził swojego Mistrza, Nauczyciela. Jego marzeniem było, to żeby Jezus wyzwolił naród spod okupacji rzymskiej, zastanowić się można, jakie marzenie lub cel mają współcześni „Judasze”, i co nimi kieruje skoro tak wściekle atakują Kościół chcąc zniszczyć go od środka.

            Niestety, szatan wtargnął dziś do wnętrza Kościoła przez słabą wiarę i podstępem przeniknął dusze kapłanów, biskupów i świeckich. Zły, szczególnie atakuje Kościół polski chcąc wykorzenić z naszego narodu wiarę i umiłowanie Matki Chrystusa naszej Królowej, która jest w ostatnim czasie tak zniesławiona przez ludzi złej woli i okrutnie profanowana. Szatan robi wszystko byśmy ulegli jego wpływom i stali się jego niewolnikami.

Św. Maksymiliana Maria Kolbe mówił, że; „Jest złowroga siła, która nie daje się Polakom ze sobą porozumieć, która systematycznie niweczy każdy pokój....”

Nadzieja jest w zjednoczeniu wierzących i oddających w modlitwie Kościół Święty i wszystkich grzeszników pod opiekę Niepokalanej. Im bardziej Kościół św. atakowany jest przez siły zła, tym ufniej powinniśmy zawierzać go Niepokalanej Maryi Matce Kościoła.

Podczas Zjazdu nowi członkowie wstąpili w szeregi RYCERSTWA NIEPOKALANEJ, życzymy, aby naśladując św. Maksymiliana wzrastali w miłości do Boga.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Centrum Jana Pawła II – Kraków Łagiewnikach. Mieliśmy wielkie szczęście. Uczestniczyliśmy w święceniu mozaiki przedstawiającej papieża Jana Pawła II modlącego się do Matki Bożej z Lourdes przez Kardynała Stanisława Dziwisza.

Wróciliśmy do domów umocnieni wiarą, miłością i tryskający radością. Poczuliśmy działanie Ducha Świętego.

Genowefa Śleziak, MI Cisiec

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.