Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie modlitewno-formacyjne w Ciścu

Parafia p.w. św. Maksymiliana M. Kolbego w Ciścu była kolejnym miejscem na mapie spotkań modlitewno-formacyjnych dla rycerzy Niepokalanej z diecezji bielsko-żywieckiej.

Czciciele Niepokalanej zgromadzili się 23 marca 2019 roku w Ciścu w powiecie żywieckim, aby we wspólnocie doświadczyć radości oraz pogłębiać myśli wielkiego „szaleńca Maryi” – św. Maksymiliana M. Kolbego.

Przewodnikiem w konferencyjnych rozważaniach był Abraham, który podobnie jak ojciec Kolbe słuchając głosu Boga, oddał Mu wszystko.

W okolicznościowej homilii o. Tomasz Pawlik franciszkanin z Rychwałdu w nawiązaniu do Ewangelii podkreślał, że obecny czas, który daje nam Pan jest święty, bo w nim możemy powracać do Miłosiernego Ojca jak syn marnotrawny.

Po zakończonych uroczystościach, Pani Prezes Genowefa Śleziak wraz ze Wspólnotą z Ciśca zaprosiła wszystkich uczestników na agapę. Oprócz ciepłego posiłku, wspólnych rozmów zabrała głos także Pani Prezes diecezjalna Urszula Kraus, która podała kilka bieżących spraw m.in. w dniach 5-7 kwietnia XVIII Dni Kolbiańskie, które odbędą się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Następne spotkanie diecezjalne Rycerstwa Niepokalanej zaplanowane jest na 18 maja 2019 r. w Parafii p.w. Matki Bożej Piekarskiej w Woli (archidiecezja katowicka).

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.