Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie modlitewno-formacyjne w Rychwałdzie

„Jako Rycerze Niepokalanej, jako ci, którzy chcą czegoś więcej, głębszego rozwoju duchowego nie chcemy zatrzymywać się na katolicyzmie niedzielnym” – powiedział w konferencji o. Tomasz Pawlik, asystent MI z Rychwałdu.

Ojciec Tomasz w swojej konferencji podczas spotkania modlitewno-formacyjnego Rycerzy Niepokalanej z Diecezji Bielsko-Żywieckiej 23 lutego 2019 r. zaznaczył, iż wśród wielu chrześcijan w podejściu do wiary występuje minimum religijne, którego zresztą wymaga od nas Kościół. Jednak Rycerze Niepokalanej wiedzą, że to jest za mało, chcielibyśmy być bliżej Boga – dodał franciszkanin z Rychwałdu.

W Liturgii Słowa mocno wybrzmiała postać św. Piotra, którego wybrał sam Mistrz i Nauczyciel – Jezus. W chwili wyboru, Piotr nie był jeszcze skałą, ale przy boku Chrystusa nią się stawał – zaznaczył o. Arkadiusz.

Na zakończenie Eucharystii, kustosz sanktuarium o. Bogdan Kocańda skierował do wiernych słowo: „Bardzo się cieszę, że w waszym wędrowaniu rycerskim ponownie przybywacie do sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej w roku, w którym przeżywamy 375. rocznicę przybycia do tego miejsca Cudownego Obrazu. Rycerze to ludzie którzy w duchu św. Maksymiliana odkrywają Maryję, która prowadzi do Chrystusa. W tym prowadzeniu ważną rolę odgrywa dom. Witam was w domu Matki, w tym sanktuarium” – zaznaczył o. Kocańda.

W adoracji Najświętszego sakramentu, Rycerze powierzali siebie i wszelkie działania apostolskie Maryi zwracając się słowami różańca do siedmiu radości Matki Bożej.

Wspólnota Rycerzy Niepokalanej z Rychwałdu jak zwykle gościnnie przyjęła wszystkich wiernych na poczęstunek, na którym Prezes Diecezjalna Urszula Kraus przedstawiła sprawy bieżące oraz propozycję wspólnej pielgrzymki. Po wspólnej radości wszyscy mogli spokojnie powrócić do swoich domów.

Najbliższe spotkanie modlitewno-formacyjne dla Rycerzy Niepokalanej i wszystkich zainteresowanych duchowością św. Maksymiliana odbędzie się 23 marca 2019 r. w Ciścu. Serdecznie zapraszamy.

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.