Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyWizytacja Wspólnoty MI - Rychwałd

Wizytacja Wspólnoty MI - Rychwałd

29 listopada 2015

 

W I niedzielę adwentu 29 listopada 2015 w rychwałdzkiej wspólnocie Rycerstwa Niepokalanej odbyła się Wizytacja prowincjalna przeprowadzona przez asystenta MI o. Piotra Cubera OFMConv z Harmęż. Celem wizytacji była rewizja działalności wspólnoty MI na ziemi rychwałdzkiej jak również przyjęcie zaleceń Ojca wizytatora w duchu posłuszeństwa Kościołowi.

 

 

O. Piotr Cuber wizytujący wspólnotę MI z ramienia Ojca Prowincjała zapoznał się w pierwszej kolejności z inicjatywami jakie podejmuje ona na rzecz parafii oraz Kościoła lokalnego w oparciu o statuty Stowarzyszenia. Po wysłuchaniu sprawozdania za miniony rok o. Piotr wyraził uznanie dla jej zaangażowania oraz przedstawił swoje zalecenia i sugestię co do dalszej działalności MI w Rychwałdzie.

W pierwszej kolejności ojciec Asystent przypomniał, aby szczególną troską otoczyć  formacje duchową  poprzez regularne i comiesięczne korzystania z materiałów formacyjnych przygotowywanych z największą starannością w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Ponadto zaapelował do Rycerzy, aby dołożyli oni wszelkich starań dla stworzenia wspólnoty młodzieżowej Rycerstwa Niepokalanej przy rychwałdzkim sanktuarium wyrażając wiarę w powodzenie tej inicjatywy.

 

 

Spotkanie wizytacyjne dopełniło się we wspólnej Eucharystii sprawowanej przed cudownym obrazem Matki Bożej Rychwałdzkiej. Podczas Mszy św. o. Piotra  w swojej homilii przywołał m.in. postać św. Maksymiliana i jego heroiczne oddanie się Niepokalanej oraz wskazał go jako nieprzemijający wzór dla każdego Rycerza.

Stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej zostało założone przez św. Maksymiliana M. Kolbę w 1917 r. w Rzymie. Ideą i myślą przewodnią stowarzyszenia jest zdobycie całego świata dla Chrystusa przez Niepokalaną wszystkimi możliwymi i godziwymi środkami. W 2017 roku będziemy obchodzili 100 lecie założenia Rycerstwa. W Rychwałdzie Rycerstwo działa od 10 lat i liczy obecnie blisko 30 Rycerzy.

ad

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.