Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyNowi Rycerze Niepokalanej w Krakowie

„Oddanie Jej ma mieć tak totalny charakter, że powinno służyć przemienieniu się w Maryję. To Ona ma mówić i działać przez tego, kto się Jej oddaje. Ojciec Kolbe wiele razy mówił braciom i rycerzom, że mają to czynić, pod czym sama Niepokalana podpisilaby się” – tymi słowami duszpasterz Akademickiej wspólnoty MI przy krakowskim klasztorze franciszkanów zachęcał nowych członków do oddania się Niepokalanej.

26 listopada 2018 r. podczas wieczornej Mszy Świętej w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie, w obecności wielu członków Rycerstwa Niepokalanej, przy pięknym śpiewie scholi wspólnotowej, aktu oddania dokonały dwadzieścia cztery młode osoby ze Wspólnoty Akademickiej i nowo powstałej grupy MI przy Zespole Szkół Katolickich w Skawinie. Każdy nowy członek wspólnoty otrzymał poświęcony Cudowny Medalik oraz był pasowany prawdziwym rycerskim mieczem, należącym do wspólnoty.

Akademicka Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która od roku wznowiła swoje działania przy krakowskich franciszkanach, dzięki Bogu i Niepokalanej, obecnie mocno się rozrasta i funkcjonuje w kilku działach – modlitewnym, ewangelizacyjnym, wolontaryjnym, liturgicznym, męskim „Dzikie Serce” oraz żeńskim „Urzekająca”, a także gospodarczym i unikalnym dziale „aniołów” – odpowiedzialnych za integrację i gościnność we wspólnocie. W każdy poniedziałek wspólnota spotyka się na Mszy Świętej o godz. 19:00, a następnie udaje się na spotkanie formacyjne lub adorację Najświętszego Sakramentu z rozważaniem Pisma Świętego. Raz w miesiącu odbywa się też spotkanie z gościem – Rycerzem Niepokalanej, który dzieli się swoim doświadczeniem życia z Maryją.

Z serca gratulujemy i błogosławimy nowym członkom Rycerstwa Niepokalanej.

o. Marcin Buntow

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.