Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyPierwsza rocznica Studio Maks

W poniedziałek 19 listopada 2018 r. mija dokładnie rok czasu od zorganizowania sprzętu, który posłużył do nagrywania audycji radiowych w Harmężach. W bardzo spartańskich warunkach udało się nagrać pierwszą zapowiedź audycji właśnie 19 listopada 2017 roku.

Pomysł na studio zaczął się od przekazania sprzętu z Niemiec przez o. Hieronima Jopka i jego parafian z Blieskastel dla Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Następnie w prowizorycznym pomieszczeniu powstało próbne nagranie, które ostatecznie zostawiło wiele do życzenia. Osobne pomieszczenie obite specjalną gąbką, lepsze mikrofony, statywy, kable, wykładzina to tylko niektóre elementy, w które musiało wyposażyć się nowe studio nagrań.

Po roku czasu możemy poszczyć się następującymi osiągnięciami: „Biblia w obrazkach dla dzieci” nagrywana przez dzieci; krótkie audycje tematyczne nagrywane przez uczniów klas IV, V i VI. Ponadto od samego początku w naszym studio w Harmężach powstają Audycje Rycerstwa Niepokalanej, które są emitowane w II piątki miesiąca o godz. 14:15 w Diecezjalnym Radio Anioł Beskidów, a od października 2018 roku można ich posłuchać w Radio Niepokalanów w każdą sobotę o godz. 20:35 oraz powtórki we wtorki o 14:15.

Rycerze Niepokalanej także nagrywają krótkie myśli św. Maksymiliana M. Kolbego, które Radio Niepokalanów emituje codziennie po modlitwie Anioł Pański.

To proste studio nagrań powstało właśnie po to, aby szerzyć kult Niepokalanej i Jej wiernego czciciela św. Maksymiliana M. Kolbego.

Inspiracją do obecności w mediach okazały się słowa św. Maksymiliana, który ostrzegał, że możemy budować najwspanialsze kościoły, ale jeśli nie będziemy mieli katolickich mediów, to nasze świątynie zostaną kiedyś puste. Usłyszane w 2015 roku myśli, stały się przynagleniem dla trzech Rycerzy Niepokalanej z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, którzy już następnego dnia udali się do jednej ze stacji radiowych w celu zasięgnięcia podstawowych informacji dotyczących funkcjonowania radia. Dwa lata później udało się zrobić mini szkolenie dla pierwszej ekipy „ludzi radia” w klasztorze Franciszkanów w Harmężach.

Bogu i Niepokalanej niech będą dzięki za to dzieło i ludzi, Rycerzy Niepokalanej, którzy poświęcają czas i siły, aby na falach eteru dzielić się swoim życiem, wiarą i przemyśleniami. Dziękujemy także ludziom z zaprzyjaźnionych stacji radiowych za wszelką pomoc, cenne wskazówki i otwartość.

o. Arkadiusz Bąk OFMConv


Archiwalne audycje Rycerstwa Niepokalanej znajdują się w Radio Niepokalanów:

http://radioniepokalanow.pl/audycja-rycerstwa-niepokalanej/

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.