Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyRycerze Niepokalanej dziękują za wolność Ojczyzny

„Dziś żyjemy w innej Polsce, wcale nie idealnej, ale mino wszystko innej – wolnej. Czemu to zawdzięczamy?” – pytał na początek spotkania diecezjalnego Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej o. Arkadiusz Bąk.

 „To wielka łaska i dar, że przychodzi nam żyć w niezwykłych czasach – czasach wielkich rocznic. Rok temu obchodziliśmy 100 lat od powstania Rycerstwa Niepokalanej, które wpłynęło i zmieniło oblicze nie tylko Kościoła w Polsce i na świecie, ale także zmieniało i nadal zmienia i kształtuje serca naszych Polaków, troszczących się o swoją Ojczyznę czego dowodem tej troski są nasze comiesięczne spotkania w różnych częściach naszej diecezji – dziś w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach” – mówił o. Arkadiusz.

Proboszcz ojciec Piotr Cuber witając przybyłych pielgrzymów zaznaczył, iż „przywiodła nas dzisiaj tutaj do Harmęż nie tylko potrzeba spotkania się w gronie Rycerzy tak jak czynimy to co miesiąc, ale także miłość do naszej Ojczyzny. Dziś w przed dzień 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, my jako Rycerze Niepokalanej tak jak życzyłby sobie tego Ojciec Maksymilian stajemy wokół Niepokalanej, aby podziękować Chrystusowi i Jej za pomoc w odzyskaniu Niepodległości dla naszej Ojczyzny. Chcemy modlić się o pokój i wzajemną zgodę o zrozumienie, gdyż pamiętamy, że kiedyś przyczyną rozpadu Rzeczpospolitej na długie 123 lata była niezgoda – zauważył o. Cuber.

Po uroczystej Eucharystii sprawowanej przez o. Piotra Cubera, o. Tomasza Pawlika oraz o. Arkadiusza, Rycerze Niepokalanej wzięli udział w nabożeństwie - Akcie przebłagania, hołdu i poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa siebie, swoich rodzin, członków Rycerstwa Niepokalanej oraz całej Ojczyzny.

Na zakończenie uroczystości, członkowie spotkania udali się na wspólne spotkanie przy stole.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.