Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyRycerze dziękują za wolność Ojczyzny - zapowiedź

Wolność naszej Ojczyzny zawdzięczamy wielu bohaterom, którzy o nią walczyli a nawet oddali swoje życie. Wśród nich są także liczni święci i błogosławieni, którzy swoim nauczaniem, a przede wszystkim własnym przykładem przyczynili się do wewnętrznej wolności Polaków i Polek.

Dlatego 10 listopada br. w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości Rycerze Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej spotkają się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia, aby podziękować Dobremu Bogu za wolność, która jest darem, ale i zadaniem na kolejne lata.

Po uroczystej Eucharystii, Rycerze Niepokalanej wezmą udział w Akcie przebłagania, hołdu i poświęcenia Najświętszemu Sercu Jezusa siebie, swoich rodzin, członków Rycerstwa Niepokalanej oraz całej Ojczyzny.

Organizatorami comiesięcznych spotkań modlitewno-formacyjnych jest Stowarzyszenie "Rycerstwo Niepokalanej" diecezji bielsko-żywieckiej, na które zaproszeni się członkowie należący do MI oraz każdy, kto pragnie poznawać Niepokalaną i Jej wiernego syna, św. Maksymiliana M. Kolbego.

Spotkanie modlitewno-formacyjne rozpocznie się o godz. 10:00 w kościele pw. Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach konferencją nt. „Wpływ o. Maksymiliana na wolność Ojczyzny i sumień”, po której zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia. Następnie adorując Najświętszy Sakrament, uczestnicy spotkania przeproszą za grzechy Narodu, oddają hołd oraz dokonają poświęcenia Bogu siebie i całej Polski.  

o. Arkadiusz

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.