Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie Modlitewne w Oświęcimiu

20 października 2018 roku w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Przed Konferencją formacyjną, Pani Prezes MI Diecezji U. Kraus i Pani Prezes MI Oświęcim J. Bolek, wspólnie z zebranymi Rycerzami prowadziły modlitwę różańcową.

Konferencję i Mszę św. poprowadził Asystent diecezjalny  O. Arkadiusz Bąk. „Bóg stawia Niepokalaną przed każdym z nas. Maryja jest odpowiednią pomocą dla każdego. Dając wyraźny przykład naszego świadectwa, zyskujemy nowych uczniów, także nowych Rycerzy Niepokalanej, którzy oddają jej swoje serce. Ale by wiedzieli, jak to czynić, potrzebują spotkać drugiego Jezusa – ucznia Chrystusa, który swoim życiem da świadectwo wiary” – mówił o. Bąk.

Po zakończeniu Mszy św., odbyła się Adoracja  Najświętszego Sakramentu oraz uczczenie relikwii św. Maksymiliana.

Po zakończeniu uroczystości w kościele, goście zostali zaproszeni na agapę, do Ośrodka św. Jana Pawła II. W spotkaniu uczestniczył ks. Zbigniew Hoder - Opiekun MI w Oświęcimiu. 

Wszyscy zostali serdecznie przyjęci i ugoszczeni przez Wspólnotę Rycerską parafii, a spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. 


Bóg zapłać.

Maryja!

Rycerze MI Oświęcim

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w parafii św. Maksymiliana w Oświęcimiu liczy około 100 osób. Prezesem jest Jadwiga Bolek, a asystentem kościelnym – ks. wikariusz Zbigniew Hoder. Rycerze spotykają się w 2. czwartek miesiąca w Ośrodku św. Jana Pawła II. Członkowie działającej od 10 lat wspólnoty MI w Oświęcimiu uczestniczą w uroczystościach związanych ze św. Maksymilianem, gdzie stają z własnym sztandarem, i organizują w parafii różne nabożeństwa związane z Matką Bożą. Modlą się również za ojczyznę, o nawrócenie grzeszników. Rycerze z Oświęcimia wspierają także obrońców życia oraz misjonarzy, w tym misje franciszkańskie i salezjańskie. – Współpracujemy z Kołem Misyjnym przy parafii – wielu naszych członków należy do Koła. Priorytetem dla nas jest wspomaganie datkami budowy Sanktuarium Maryjnego w Subukia w Kenii. Wspomagamy także misje modlitwą – wyjaśnia Prezes parafialnej wspólnoty MI Jadwiga Bolek. Rycerze Niepokalanej z Oświęcimia otrzymali także specjalne błogosławieństwo Ojca Świętego Franciszka na cały 2018 rok.

mj

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.