Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyII Diecezjalna Pielgrzymka MI

Wyruszyliśmy spod Kościoła pw. Chrystusa Króla Odkupiciela Człowieka na os. Karpackim ok godz. 6 rano, aby dotrzeć najpierw do polskiego La Salette - czyli Dębowiec. To tu jest przepiękny posąg Matki Bożej Płaczącej - wizerunek Maryi, jaką widziały dzieci w La Salette - górskiej miejscowości we Francji w roku 1846. 

Z Dębowca pojechaliśmy do Sanktuarium św. Jana z Dukli, aby w przez wstawiennictwo św. Jana z Dukli, Patrona Polski, wypraszać potrzebne łaski dla siebie i swoich najbliższych. Każdy z nas powierzył się Jezusowi Chru=ystusowi przez ręce Jego Matki i za pośrednictwem Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca. W niedzielę po Mszy św. grono MI powiększyło się o nowych 11 Rycerzy, którzy niezwykle uroczyście złożyli swoje Ślubowania przed Cudownym Obrazem.  

Wieczorem dotarliśmy do celu naszej pielgrzymki - Kalwarii Pacławskiej. Po zakwaterowaniu udaliśmy się przed cudowny obraz Matki Bożej Ciepliwie Słuchającej. Tu także wysłuchaliśmy historii cudownego obrazu, jak również o Słudze Bożym Katarzyńcu Wenantym, który w tym sanktuarium służył swoim życiem i tu jest pochowany. 

Z kalwarii Pacławskiej wyjechaliśmy przed południem, aby spotkać naszego przewodnika, który oprowadził nas po Przemyślu. 

Dziękujemy Krystynie Kruczek za organizację pielgrzymki i włożone serce oraz naszemu duchowemu opiekunowi o. Arkadiuszowi Bąkowi.

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.