Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyII Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci

W sobotę 15 września 2018 r. w Niepokalanowie odbyło się II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia wyjechały aż 3 autokary, w sumie 137 osób.

Od godz. 9.00 rozpoczęły się zapisy uczestników w “Rycerskiej Księdze Gości”. Następne godziny pozwoliły na poznanie okolicy wraz z możliwością zwiedzania Niepokalanowa. Punktem kulminacyjnym spotkania była Eucharystia o godz. 11.00 w Bazylice Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask, której przewodniczył bp Antoni Długosz. Podczas uroczystej celebracji chyba każdy mógł choć przez chwilę poczuć się jak ukochane dziecko w rękach Boga i naszej Matki Maryi.

Po Mszy Św. na placu za Bazyliką, rozpoczęło się “Rycerskie Popołudnie”. Rozmach spotkania - ku miłemu zaskoczeniu - przerósł oczekiwania organizatorów. Spodziewano się bowiem ok. 2 tysięcy uczestników, natomiast liczba ta niemalże podwoiła się. Mimo tłumów, panowała atmosfera przyjaźni, można było odczuć pokój w sercach i zobaczyć uśmiech na twarzach małych i dużych pielgrzymów. Widok tak licznej “Armii Niepokalanej” podnosił na duchu. Atmosferę umilił koncert “Małego Chóru Wielkich Serc”.

Dużym zainteresowaniem cieszył się szlak Rycerski, na końcu którego można było zostać Rycerzem lub  - dla młodszych - Giermkiem Niepokalanej. Dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności w ciekawych zabawach rycerskich, konkursach i innych atrakcjach. Każde dziecko mogło otrzymać pamiątkową figurkę św. Maksymiliana z okazji 100 rocznicy święceń kapłańskich tego świętego. Nie zabrakło również posiłku z ciepłym daniem i spotkań z ciekawymi ludźmi, w tym z redakcją “Małego Rycerzyka.” Wielu małych pielgrzymów wystąpiło w przebraniach Rycerzy i Dam dworu.

Ilona Kwaśny

 

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.