Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyWprowadzenie relikwii św. Maksymiliana

Św. Maksymilian niejednokrotnie powtarzał, że tylko miłość jest twórcza, a nienawiść prowadzi donikąd. Chcemy w sposób szczególny uczcić tego wielkiego Świętego, wprowadzając jego relikwie do naszej wspólnoty – powiedział podczas uroczystej Eucharystii, w niedzielę 9 września 2018 r. proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej ks. Rafał Brzuchański.

W homilii diecezjalny asystent MI o. Arkadiusz Bąk OFMConv w nawiązaniu do czytanej Ewangelii o głuchoniemym zauważył, że słuch i mowa, to narzędzia ewangelizatora, tego, który głosi Chrystusa, to instrumenty Pana Boga, którymi posługuje się przez ludzi. Należy dobrze słuchać, by przekazywać to, czego chce Bóg.

Kaznodzieja zauważył także, iż głuchoniemego przyprowadzili do Jezusa inni ludzie. „Modlę się, by św. Maksymilian przyprowadzał przez Maryję do Boga pogubionych, uzależnionych i tych, którzy przeżywają różne cierpienia i problemy”.

W uroczystości wziął udział ks. dziekan Stanisław Kozieł z dekanatu żywieckiego z parafii w Żywcu-Zabłociu, kapłani, ojcowie franciszkanie z Rychwałdu, wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej z całej diecezji z prezes Urszulą Kraus, delegacje wspólnot ze Starej Wsi, Ciśca, Rychwałdu, Żywca, Bielska-Białej z pocztami sztandarowymi. Obecny był także Wójt Gminy Świnna oraz przedstawiciele Straży Pożarnej.

Po Mszy św. wierni udali się na spotkanie przy stole.

 


Nagrania mp3

Uroczyste przekazanie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego dla Parafii w Świnnej na ręce ks. Rafała Brzuchańskiego miało miejsce 7 sierpnia 2018 r. w Bazylice NMP w Niepokalanowie podczas uroczystej Eucharystii.

Zobacz:
http://mi.bielsko.pl/pl/aktualnosci/159/przekazanie-relikwii-sw_-maksymiliana-dla-swinnej

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.