Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyDzień Skupienia MI - Harmęże

Dzień Skupienia MI - Harmęże

12 września 2015 

 

12 września 2015 r. do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach przybyli Rycerze Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej aby przeżyć swój VIII Dzień Skupienia. W ten sposób czciciele Niepokalanej rozpoczęli nowy rok duszpasterski i formacyjny. Przybyłych do kościoła Matki Bożej Niepokalanej powitał w imieniu zarządu diecezjalnego, prezes - Pan Jerzy Kupnicki. W swoim wystąpieniu przypomniał o zbliżających się rocznicach: 75 rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana o 100 rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej. 

 

 

Uwielbienie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu prowadziła wspólnota młodzieży Rycerskiej z Harmęż pod przewodnictwem o. Arka Bąka. Podczas Mszy świętej o. Piotr wygłosił kazanie, w którym zachęcał Rycerzy do większego zaangażowania w sprawy Kościoła i wierność charyzmatowi stowarzyszenia.

Tegoroczny dzień skupienia różnił się od poprzednich z dwóch powodów. W spotkaniu wzięło udział największa jak dotąd liczba wspólnot naszej diecezji (Bielsko Biała Osiedle Karpackie, Bielsko Biała Aleksandrowice, Bielsko Biała Komorowice, Żywiec Konkatedra, Rychwałd, Stara Wieś, Harmęże, Oświęcim). Po raz pierwszy z Rycerzami spotkał się nowo mianowany Asystent Kościelny MI diecezji - o. Adam Dudek z Rychwałdu. Jego pełna entuzjazmu konferencja była gorąco oklaskiwana przez zebranych. 

 

Po modlitwie skupienia, Mszy świętej, wszyscy udali się na wspólną agapę do franciszkańskiego refektarza, gdzie wśród radości i zapachu kawy prowadzili ożywioną dyskusję.

Prezes Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko Żywieckiej Jerzy Kupnicki

za www.harmeze.franciszkanie.pl

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.