Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyPrzekazanie relikwii św. Maksymiliana dla Świnnej

„Ku większej chwale Boga Trójcy Jedynego oraz Najświętszej Dziewicy Maryi, Klasztor Niepokalanów Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych przekazuje relikwie włosy św. Maksymiliana Marii Kolbego dla Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej” k. Żywca.

We wtorek 7 sierpnia 2018 r. w Bazylice NMP w Niepokalanowie podczas uroczystej Eucharystii, na ręce ks. proboszcza Rafała Brzuchańskiego miało miejsce przekazanie relikwii św. Maksymiliana dla Parafii w Świnnej.

„Nasza Parafia w Świnnej leży na terenie Diecezji Bielsko-Żywieckiej, na której znajduje się były obóz Auschwitz, gdzie św. Maksymilian oddał życie. Jesteśmy wdzięczni, że w znaku relikwii będzie szczególnie obecny w naszej parafii” – powiedział na zakończenie uroczystości ks. Rafał Brzuchański, proboszcz i asystent Rycerstwa Niepokalanej w Świnnej.

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego do Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Świnnej będzie miało miejsce podczas diecezjalnego spotkania modlitewno-formacyjnego Rycerstwa Niepokalanej w niedzielę, 9 września 2018 roku o godz. 10:30.

 

Moment uroczystego przekazania relikwii - mp3

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.