Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySPOTKANIE MODLITEWNE W STAREJ WSI

Ksiądz Grzegorz Then, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świetego w Starej Wsi i zarazem opiekun tutejszej wspólnoty MI, w sobotę 23 czerwca br. przywitał wszystkich zebranych i rozpoczął oficjalnie kolejny zjazd diecezjalny Rycerstwa Niepokalanej diecezji bielsko-żywieckiej.

Słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego "Nic nie ufaj sobie: we wszystkim całkowicie zaufaj miłosierdziu Bożemu, co przez Niepokalaną cię prowadzi"  stały się myślą przewodnią konferencji, która wygłosił do zebranych asystent diecezjalny o. Arkadiusz Bąk OFMConv. z Harmęż. Głębokie rozważanie o. Arkadiusza o zaufaniu do Boga, którego wzorem są dla nas Jezus, Maryja i św. Józef, jest dla wszystkich rycerzy drogowskazem i prowadzić ma do zbawienia.

Spotkanie w Starej Wsi było także okazją do zwiedzania Muzeum Parafialnego, po którym przewodnikiem był sam ks. proboszcz Grzegorz Then.

Po uczcie duchowej przyszedł również czas na spotkanie przy stole, na które wszyskich zaprosiła prezes wspólnoty MI p. Renata Nycz. Teraz można było także porozmawiać, podzielić się swoimi przeżyciami i wzruszeniami. 

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i obecność oraz zorganizowanie kolejnego spotkania modlitewno-formacyjnego. Następne zaplanowane jest na 9 września 2018 r. w Świnnej k. Żywca.

uk

 

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.