Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyModlitwa, formacja i integracja

Modlitwa, formacja i integracja to słowa, którymi można określić comiesięczne spotkania modlitewno-formacyjne Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Tym razem członkowie MI spotkali się 19 maja 2018 roku w dolinie rzeki Soły, w Ciścu w gminie Węgierska Górka w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego, aby uczestniczyć w spotkaniu modlitewno-formacyjnym oraz dokonać uroczystego poświęcenia sztandaru parafialnej Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

W konferencji poprzedzającą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o. Arkadiusz Bąk podkreślił słowa, które wypowiedział Anioł Gabriel do młodej kobiety z Nazaretu: „Raduj się pełna łaski”. To oznacza, iż Maryja była otwarta na działanie Ducha Świętego, otwarta na Jego wolę, co Niepokalana potwierdziła słowami: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa”.

W homilii o. Piotr Lenart, wiceprezes Stowarzyszenia MI z Niepokalanowa zachęcał wiernych do głębokiej modlitwy do Ducha Świętego i uległości Jego natchnieniom. Ojciec Piotr wyraził także radość z faktu, iż może uczestniczyć w tej doniosłej chwili oraz przekazał pozdrowienia od o. Stanisława Piętki, Prezesa Narodowego MI.

W krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu rycerze polecili Miłosiernemu Bogu przez wstawiennictwo Niepokalanej losy Kościoła Świętego oraz Ojczyzny, która przygotowuje się do 100. rocznicy odzyskania Niepodległości.

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej, która pełniła funkcje gospodarza wraz z ks. Proboszczem Markiem Nieciąg zaprosili wójta Gminy Węgierska Górka, sołtysa oraz wszystkich uczestników i gości do Domu Ludowego na wspólne spotkanie przy stole.

/ab

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.