Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyRycerze w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

„Matko wolności – ucz nas miłości” pod takim hasłem Rycerze Niepokalanej 4 maja br. udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, aby podziękować Miłosiernemu Bogu i Jego Matce za opiekę nad naszą Ojczyzną.   

„Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, to szczególne miejsce na mapie naszej Ojczyzny. Dlatego pod hasłem: „Matko wolności – ucz nas miłości” przychodzimy jako Rycerze Niepokalanej diecezji: Tarnowskiej, Krakowskiej i Bielsko-Żywieckiej, aby właśnie w tym miejscu gdzie bije serce naszej Ojczyzny i świata całego, podziękować Miłosiernemu Bogu i jego Matce Maryi za sto lat niepodległości naszej Ojczyzny oraz w setną rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana Marii Kolbego, franciszkanina złożyć wdzięczność za ten cenny dar jego pracy apostolskiej” – powiedział w okolicznościowej homilii o. Arkadiusz Bąk, Asystent Diecezjalny MI Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Uroczystą Eucharystię, której przewodniczył o. dr Piotr Cuber z Harmęż, poprzedziła konferencja franciszkanina z Niepokalanowa, o. Stanisława Piętki, który w swoim wystąpieniu z zapałem przekonywał, iż Stowarzyszenie Rycerstwo Niepokalanej nie jest „reliktem przeszłości”, ale ma przeszłość i to świetlaną ze względu na męczennika i założyciela św. Maksymiliana oraz wszystkich członków należących do MI.

Uczestnicy spotkania wzięli także udział w Drodze krzyżowej, modlitwie różańcowej oraz w „Godzinie Miłosierdzia”.

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.