Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyKierunki działań młodych Rycerzy Niepokalanej

W niedzielę 29 kwietnia 2018 r. do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach przyjechał franciszkanin z Niepokalanowa odpowiedzialny za formację w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej, o. Grzegorz M. Owsianko.

Dzisiejsze Słowo Boże mówi nam o winnym krzewie, w który jesteśmy wszczepieni, a to oznacza, że przepływają przez nas soki – miłość, bo to ona pozwala nam żyć – mówił podczas niedzielnej homilii ojciec Owsianko.

Po Eucharystii o. Grzegorz spotkał się z uczestnikami Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej działającej w Harmężach, aby podzielić się doświadczeniami z innych wspólnot oraz przekazać kierunki działań młodych Rycerzy Niepokalanej.

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej to formacja odbywająca się w ramach Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej, założonej przez św. Maksymiliana Kolbego, która ma na celu przygotowanie do posługi Ewangelizacji, czyli dawania świadectwa i służby w Kościele. Wszystko w duchu franciszkańskim z uwzględnieniem zasad nowej ewangelizacji, tradycji zakonu i dziedzictwa kolbiańskiego. Podczas formacji, przez Maryje, odkrywamy prawdy wiary oraz skupiamy się na rozwoju własnym, aby jeszcze pełniej służyć Kościołowi.

 

Homilia niedzielna - o. Grzegorz M. Owsianko OFMConv:

https://drive.google.com/open?id=1mgzruu-Sd4JdDXfZ15ZRnsniYDbziBjP

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.