Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyFerie dla dzieci w Harmężach

Tegoroczna edycja ferii dla dzieci i młodzieży z Harmęż zgromadziła w murach klasztornych Centrum św. Maksymiliana grupę prawie 30 osób.

Program ferii przygotowany jest w duchowości kolbiańskiej, w duchu Rycerstwa Niepokalanej. Odniesienia do etosu rycerskiego, przybliżenie postaci św. Maksymiliana i Jego oddania się Niepokalanej rokrocznie jest naszym głównym motywem. Treści staramy się ubierać w ciekawe formy, aktywności, aby przez pozytywne przeżycia zostały w naszych uczestnikach jak najdłużej. Zauważamy, że dzieci pamiętają wcześniejsze spotkania i z roku na rok liczba uczestników rośnie.

Tematem przewodnim było Odkrywanie Siebie. Skupiliśmy się na naszych cechach, które możemy wykorzystać w grupie, w  codzienności, ale też przyjrzeliśmy się naszym wadom, aby nimi nie krzywdzić bliźniego.

Seria ćwiczeń, zabaw, piosenek i modlitw zapewniła radosny czas i utrwaliła treści poruszane w czasie naszych spotkań.

Atrakcją było spotkanie  z Justyną Zielińską, mieszkanką Harmęż, która naszym dzieciakom zafundowała piękne i profesjonalne malunki na twarzy oraz zrobiła nam kurs robienia zwierzątek z balonów.

Dziękujemy za wsparcie Oksir’u i Pani sołtys Harmęż Edycie Bogusz - wspomogli nas w zakupie materiałów plastycznych.

Dziękujemy opiekunom: Małgorzacie Rochowiak, Alicji Pudełko, Ilonie Kwaśny i Michałowi Smętkowi.

W imieniu uczestników i rodziców dziękujemy gospodarzom - Franciszkanom z Centrum św. Maksymiliana za gościnę, szczególnie Ojcu Proboszczowi Piotrowi Cuberowi i Ojcu Arkadiuszowi Bąkowi za organizację i czuwanie duchowe.

Katarzyna Jagielska-Dziubek, doradca ds. młodzieży, Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.