Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyXV Spotkanie modlitewno-formacyjne MI

W sobotę 17 lutego 2018 r. w Parafii św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach miało miejsce piętnaste już spotkanie modlitewno-formacyjne Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W konferencji wprowadzającej o. Arkadiusz Bąk podkreślał ważność i konieczność rozważania Słowa Bożego w życiu każdego Rycerza Niepokalanej. Wzorem jest Niepokalana oraz św. Maksymilian Kolbe. „To właśnie podczas rozmyślania, Maksymilian Kolbe otrzymał światło, by założyć Rycerstwo Niepokalanej” – powiedział Asystent diecezjalny.

„Słowo Boże na ostatnim naszym spotkaniu a także dzisiaj mówi o powołaniu. Jezus spojrzał na Lewiego. Dziś patrzy w nasze serce, zna je najlepiej jak nikt inny. Zna wszystkie sprawy i wady i to Go nie przeraża” – mówił w homilii o. Bąk

Na zakończenie Eucharystii, ksiądz dziekan Stanisław Wawrzyńczyk, proboszcz parafii podziękował przybyłym kapłanom: o. Bogdanowi Adamczykowi z Rychwałdu oraz ks. Rafałowi Brzuchańskiemu ze Świnnej za obecność i modlitwę. Wszystkich Rycerzy zaprosił jeszcze do wspólnej Adoracji i agapy.

Pani Prezes Urszula Kraus serdecznie podziękowała ks. Stanisławowi i miejscowej wspólnocie z Aleksandrowic za gościnne przyjęcie i miłą atmosferę. „Bardzo się cieszę, że na każdym spotkaniu jest nas co raz więcej. To dla nas znak, że wszyscy tych spotkań potrzebujemy” – powiedziała Prezes MI Diecezji bielsko-żywieckiej.

Tego dnia Zarząd Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej przyjął rezygnację p. Lucyny Markiel doradcy ds. młodzieży, a na jej miejsce wybrał p. Katarzynę Dziubek ze wspólnoty MI z Harmęż.

Spotkania modlitewno-formacyjne odbywają się raz w miesiącu, za każdym razem w innej parafii diecezji. „Na pierwszym takim spotkaniu było chyba siedem osób, dzisiaj naliczyłem 64 osoby” – powiedział z uśmiechem Grzegorz Kijas, Prezes MI z Rychwałdu.

Następne spotkanie w formie rekolekcji zaplanowane jest w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach na 24 marca 2018 r. na godz. 10. Serdecznie zapraszamy nie tylko członków Rycerstwa Niepokalanej.

Maks Radio. Relacja uczestników z tego spotkania.

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.