Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyHelena Kmieć - zapowiedź

Wolontariuszka z Libiąża, Helena Kmieć w styczniu 2017 roku wyjechała na misje do Cochabamba w Boliwii, aby pełnić tam posługę i nieść pomoc siostrom służebniczkom dębickim. Trzy tygodnie po przyjeździe w misyjne strony, zginęła od ciosów zadanych nożem.

O tym jakim dzieckiem była Helenka opowiada jej duszpasterz ks. dr Bogusław Nagel: „Helenkę spotkałem jako neoprezbiter przychodząc w 2003 roku do Parafii św. Barbary w Libiążu. Razem ze swoją siostrą przychodziła na oazę. Nie pamiętam, aby Helenka kiedykolwiek wyrządziła komuś jakąś przykrość” – wspomina ks. Bogusław.

„Gdyby nie nagła śmierć Helenki, to z pewnością pozostała by nie zauważona. Od niej możemy się nauczyć, że świętość w XXI wieku jest możliwa. Jej postawa uczy nas także tego, że każdy ma swoje miejsce w Kościele” – dodał ks. Nagel.

Ks. dr Bogusław Nagel jest Krajowym Duszpasterzem Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” oraz Asystentem Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Archidiecezji Krakowskiej. Na co dzień pracuje jako wikariusz w Parafii św. Mikołaja w Witanowicach k. Wadowic.

Całość audycji na temat zamordowanej w Cochabamba Helenie Kmieć, będzie można wysłuchać w sobotę, 10 lutego 2018 roku na kanale youtube „Maks Radio”:

o. Arkadiusz Bąk OFMConv, Harmęże

 

Zdj.: B. Nagel;

Po prawej stronie ks. Bogusława, w niebieskiej bluzeczce Helenka, po lewej jej siostra Teresa. Zdjęcie zrobione przed domem państwa Kmieciów (14 czerwca 2004 roku). Helenka ma wtedy 13 lat.

 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.