Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyPierwszy administrator w Szkole Ewangelizacji Niepokalanej

W piątek, 26 stycznia 2018 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie otwarte Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej (SEN).

Uczestnicy spotkania zgłębiali Adhortację Pawła VI „Marialis cultus” o należytym kształtowaniu i rozwijaniu kultu Najświętszej Maryi Panny. Młodzi rycerze pochylali się także nad fragmentem Statutów Generalnych Rycerstwa Niepokalanej, które mówią m.in. o duchowości, formacji i misji Stowarzyszenia, założonego przez św. Maksymiliana M. Kolbego. 

W ramach spotkania miało miejsce niecodzienne wydarzenie dla młodzieży
w Harmężach. Po trzech latach cotygodniowej formacji w duchu Rycerstwa Niepokalanej, animator Mateusz Gorzędowski otrzymał z rąk o. Arkadiusza Bąka nominację na administratora rejonu harmęzkiego.

Od 2 lutego 2018 r. animator Mateusz prawnie odpowiada za poprawne funkcjonowanie Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej w Harmężach. Do zadań administratora należy m.in.: animowanie spotkań uczestników trzeciego roku formacyjnego, koordynowanie comiesięcznych spotkań modlitewno-formacyjnych dla członków MI Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz dbanie o powołania do Rycerstwa Niepokalanej.

Szkoła Ewangelizacji Niepokalanej to formacja Rycerstwa Niepokalanej, która działa w Harmężach od ponad trzech lat. Należeć do może każdy, kto odbędzie dziesięciodniowe rekolekcje (Rekolekcje Ewangelizacyjne Rycerstwa Niepokalanej), które rozpoczynają czteroletnią formację.

 

    o. Arkadiusz Bąk OFMConv
       moderator rejonu harmęzkiego
   Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.