Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie modlitewno-formacyjne

W sobotę 13 stycznia 2018 r. w Bazylice Mniejszej w Rychwałdzie odbyło się spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

W konferencji wprowadzającej o. Arkadiusz Bąk rozważał fragment o powołaniu Samuela. Zwrócił w nim uwagę na rozpoznawanie głosu Boga, który mówi do człowieka cały czas. „To ważne zadnie: słyszeć głos Boga w swoim sercu i uczyć innych rozpoznawać Jego głos” – powiedział asystent diecezjalny.

Po uroczystej Eucharystii sprawowanej przez franciszkanów: o. Bogdana Adamczyka i o. Arkadiusza Bąka, zgromadzeni wierni adorowali Najświętszy Sakrament.

Następnie miejscowi Franciszkanie zaprosili wszystkich Rycerzy Niepokalanej do Domu rekolekcyjnego na poczęstunek połączony z dzieleniem się opłatkiem. Składając życzenia świąteczne, ojciec Bogdan Kocańda kustosz sanktuarium życzył zgromadzonym, aby na wzór Matki Bożej rozważali Boże Słowo i zachowywali Je w swoim życiu jak Ona.

W dalszej części spotkania Prezes Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej Urszula Kraus podziękowała wiernym za tak liczne przybycie. „Ze spotkania na spotkanie jest nas coraz więcej. To dobry znak i ogromna radość, że możemy razem tu być i modlić się” – powiedziała prezes. Urszula poinformowała także o trwającej akcji zbierania środków materialnych dla o. Tadeusza Pobiedzińskiego pracującego w Paragwaju. Misjonarze proszą m.in. o Lekcjonarze Mszalne w języku hiszpańskim, ornaty, tabernakulum.

„Ogromnie cieszę się z tego, że w naszych spotkaniach zaczynają brać udział także członkowie MI z innych diecezji – powiedział o. Arkadiusz. Na przedostatnim spotkaniu byli członkowie z diecezji sosnowieckiej, a tym razem gościliśmy Rycerzy z diecezji katowickiej. Moim marzeniem jest, aby w niedługim czasie wspólnoty istniejące w tamtej diecezji się wzmocniły, a także powstały nowe gdyż wówczas w tamtych diecezjach będzie można utworzyć struktury diecezjalne, co wpłynie na rozwój Rycerstwa Niepokalanej”.

Asystent informował także o dwóch ważnych inicjatywach powstałych w ostatnim czasie w diecezji bielsko-żywieckiej: od 29 stycznia w Polance Wielkiej rozpoczną się ferie dla dzieci w duchu maryjno-kolbiańskim. Drugim projektem jest powstające w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach „Maks Radio”. Rozgłośnia ta ma na celu przygotowanie audycji poświęconych Rycerstwu Niepokalanej. Na obecną chwilę odbiorcami są dorośli jednak w najbliższych tygodniach powstaną audycję dla dzieci z prowadzone przez dzieci.      

Kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne zaplanowano na 17 lutego 2018 roku w Bielsku-Białej Aleksandrowicach w parafii pw. Świętego Maksymiliana. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy. 

 

Co to jest Rycerstwo Niepokalanej?

ZOBACZ

Słuchaj także audycji o Rycerstwie Niepokalanej

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.