Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyMatka Kościół Was potrzebuje

„Głęboko w to wierzę, że Pan was ustanowił jakby pasterzami nad swoją trzodą” – powiedział 18 listopada 2017 r. do prezesów Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Diecezji Bielsko-Żywieckiej o. Arkadiusz Bąk.

Ojciec Arkadiusz wraz z młodzieżą ze Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej z Harmęż gorąco zachęcali przedstawicieli wspólnot, aby ukazywali członkom stowarzyszenia m.in. konieczność formacji w duchu Rycerstwa Niepokalanej poprzez rekolekcje, dni skupienia czy systematyczne spotkania modlitewno-formacyjne.

W drugiej konferencji do wszystkich uczestników spotkania ojciec Asystent skierował słowa uznania i wdzięczności za obecność podczas obchodów 100. Rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej, którą świętowaliśmy 30 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Hałcnowie.

Motywem przewodnim wystąpienia były słowa Papieża Benedykta XVI z 16 kwietnia 2010 r. skierowane do członków Rycerstwa Niepokalanej. Wskazują one na aktualność i ogromny potencjał stowarzyszenia. Papież zauważa w swym liście, iż Kościół potrzebuje pomocy ludzi oddanych Niepokalanej.

Po uroczystej Eucharystii sprawowanej przez o. Arkadiusza i proboszcza, ks. Jerzego Fryczowskiego uczestnicy udali się na agape i wspólne rozmowy przy ciastku.

Na zakończenie spotkania p. Krystyna Kruczek na ręce Prezesa Jana Kominka podziękowała miejscowej wspólnocie za przygotowanie oraz wszystkim za liczny udział i zaprosiła na kolejne spotkanie, które zaplanowane jest na 13 stycznia 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej na Żywiecczyźnie.

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.