Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listySpotkanie modlitewno-formacyjne

List do Wspólnot Rycerstwa Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej

Oddani Bogu i Niepokalanej Rycerze!

Po czasie wielkich obchodów w Diecezji Bielsko-Żywieckiej 100. rocznicy powstania Rycerstwa Niepokalanej, które miały miejsce 30 września 2017 r. w Bielsku – Białej Hałcnowie, za które z serca Wam dziękujemy, przychodzi nam stanąć w duchu wdzięczności za tak wielkie dzieło, które Bóg przez skromnego zakonnika powołał do istnienia w Rzymie, Polsce i na całym świecie.

Z drugiej strony dostrzegamy także wielkie zadanie, które Kościół powierzył naszym Wspólnotom, pozwalając na to, aby Rycerstwo Niepokalanej było obecne także w Diecezji Bielsko-Żywieckiej. A tym zadaniem zgodnie z ideą św. Maksymiliana Marii Kolbego jest: „zdobywanie dusz dla Chrystusa przez Niepokalaną”, o którym też przypomniała nam podczas uroczystości w Hałcnowie władza naszego kraju. Zdobywanie dusz dokonuje się nie inaczej jak wpierw przez osobiste nawrócenie i uświęcenie, a następnie pociągnięcie swoim przykładem drugiego brata. Sposobem na głębokie owoce w postaci „żywych wspólnot” jest jedność w podejmowanych zadaniach i pracach. 

Dlatego z serca pragniemy każdego z Was kochani Rycerze Niepokalanej w miarę swoich sił i możliwości do tej współpracy gorąco zachęcić i zarazem zaprosić 18 listopada 2017 r. (sobota) na os. Karpackie w Bielsku-Białej na kolejne comiesięczne spotkanie modlitewno-formacyjne, które przez ostatnie 2 lata praktykowaliście z wielkim rezultatem.

 

PROGRAM SPOTKANIA:

godz. 9:30 – Spotkanie z Zarządem lokalnym (Prezesami, zastępcami, ekonomami z każdej wspólnoty)

- przerwa na kawę / herbatę

godz. 10:30 – Spotkanie dla wszystkich członków MI z diecezji: „Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną, a rzeczywistość po 100. rocznicy powstania MI”

godz. 11:00 – Uroczysta Eucharystia

- krótka Adoracja NS, dziesiątek różańca, osobista modlitwa

godz. 12:00 – 13:00 – Agapa, zakończenie spotkania

 

Urszula Kraus - Prezes

o. Arkadiusz Bąk - Asystent 

Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.