Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

powrót do listyJESIENNE SPOTKANIE LIDERÓW MI

W dniach od 6 do 8 października 2017 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach miało miejsce Jesienne Spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej, na które przyjechali ludzie z całej Polski.

Temat spotkania oscylował wokół wielkich wydarzeń przeżywanych w 2017 roku: „100-lat Rycerstwa, 100-lat Fatimy”. Rycerstwo Niepokalanej w tym roku obchodzi 100. rocznicę założenia przez św. Maksymiliana M. Kolbego dzieła, którego misją według słów Ojca Kolbego jest:  „Zdobywać dusze dla Chrystusa przez Niepokalaną”.

Jesienne Spotkanie Liderów zostało ubogacone przez znanych prelegentów takich jak ks. Jacek M. Pędziwiatr, red. Tomasz Terlikowski i o. dr Piotr Cuber, którzy w przystępny sposób przedstawili zagadnienia związane z objawieniami w Fatimie oraz powstaniem MI.

Redaktor Tomasz Terlikowski stanowczo przypomniał Rycerzom Niepokalanej, iż mają być oddani, jak tego chciał o. Maksymilian. W przeciwnym razie stowarzyszenie przez niego założone nie będzie miało wartości. „Rycerstwo Niepokalanej to narzędzie do przemieniania świata” – mówił redaktor Terlikowski. ​„Jeśli nie realizujemy zadań, Bóg nie da nam łask, aby na końcu życia nie sadził nas ze zmarnowanych darów!” – dodał.

Spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej organizowane w Centrum św. Maksymiliana od 2008 r. są przeznaczone dla aktywnych członków Rycerstwo Niepokalanej, którzy pełnią w swoim wspólnotach funkcję prezesów, animatorów, bądź liderów.

 

Fot. J. Mickiewicz

Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.