Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Rycerzyk Niepokalanej - grudzień 2022

W grudniowym „Rycerzyku Niepokalanej” najmłodsi czytelnicy odnajdą ciekawe opowiadania. A w nich o modlitwie św. Maksymiliana, o wartościach, objawieniu Matki Bożej w Kibeho czy o Rudim – bohaterze Jezusa.


Rekolekcje SEN

W dniach 8-13 listopada 2022 r. w Niepokalanowie Lasku odbyły się kolejne rekolekcje w ramach programu Szkoły Ewangelizacji Niepokalanej.


Rekolekcje Kolbiańskie u Misjonarek

Franciszkanie wraz Misjonarkami Niepokalanej Ojca Kolbego pragną serdecznie zaprosić na Rekolekcje Kolbiańskie, które odbędą się w dniach 25-27 listopada 2022 r. w Domu Misjonarek w Harmężach.


Rycerzyk Niepokalanej - listopad 2022

Lektura listopadowego numeru „Rycerzyka Niepokalanej” pomoże najmłodszym odkryć jak ważne jest pragnienie zostania świętym i dostania się do nieba.


Rzym. Obchody 40. rocznicy kanonizacji św. Maksymiliana

16 października 1982 r. na Placu św. Piotra w Rzymie Ojciec święty Jan Paweł II kanonizował o. Maksymiliana Marię Kolbego. Wyjazd do Rzymu 40 lat później i udział w uroczystościach 40 lecia kanonizacji był potrzebą serca członków MI z Hiszpanii, Brazylii, Włoch i Polski. Nie mogło nas zabraknąć tam - w Rzymie, na Placu św. Piotra.


Rycerzyk Niepokalanej - październik 2022

W październikowym „Rycerzyku Niepokalanej” najmłodsi czytelnicy odnajdą ciekawe opowiadania. Na stronach „Rozważanie Ewangelii” przypomnienie o niedzieli misyjnej i o byciu misjonarzem.


Archidiecezja krakowska ma nowego Prezesa MI

W sobotę 10 września w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie, uroczystą Eucharystią Rycerze Niepokalanej Archidiecezji krakowskiej dziękowali Bogu za minioną kadencję.


MI w Harmężach ma nowego Prezesa

W niedzielę 11 września Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej przy Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, dokonała wyboru prezesa lokalnego na kolejne cztery lata.


Inauguracja procesu beatyfikacyjnego

Proszę wszystkich o intensywną modlitwę, abyśmy mogli wymodlić i wyprosić tego prostego i pięknego Brata Innocentego jako świętego - kard. Kazimierz Nycz.


Rycerze w Kalwarii Zebrzydowskiej

W pierwszą sobotę września, przedstawiciele Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” z diecezji bielsko-żywieckiej udali się do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej, aby zawierzyć Jej wszystkie wspólnoty MI w diecezji.


Spotkanie w Świnnej

W pierwszy piątek miesiąca września Prezes MI diecezjalna wraz z opiekunem odwiedzili wspólnotę w Świnnej k. Żywca.


Rekolekcje dla młodzieży w Harmężach

W wigilię uroczystości św. Maksymiliana M. Kolbego w Harmężach rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży, które poprowadziły Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego, miejscowi Franciszkanie oraz Asystent MI diecezji kieleckiej ks. Sebastian Seweryn.


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.