Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Informacje Rycerstwa Niepokalanej

Prezentujemy Wam kolejny odcinek "Informacji Rycerstwa Niepokalanej".


Rycerzyk Niepokalanej - wrzesień 2023

W Wasze ręce oddajemy kolejny numer Rycerzyka Niepokalanej dla dzieci.


Słowo na początek roku formacyjnego MI

Niezmiernie jest mi miło skierować do Was kilka słów na początku nowego duszpasterskiego roku 2023/2024.


82 rocznica męczeńskiej śmierci i narodzin dla nieba św. Maksymiliana Marii Kolbego

Uroczystości w dniu 82 rocznicy narodzin dla nieba św. Maksymiliana Marii Kolbego rycerze Niepokalanej rozpoczęli 14 sierpnia 2023 r.


Spotkanie MI w Cvilin w Czechach

Po raz kolejny w sobotę przed męczeńską śmiercią św. Maksymiliana, w tym roku 12 sierpnia, rycerze Niepokalanej diecezji bielsko- żywieckiej udali się do swych braci rycerzy Niepokalanej do Cvilina w Czechach.


ŚDM w Lizbonie i I spotkanie młodzieży MI - Międzynarodowe

W dniach 6 - 9 sierpnia 2023 r młodzież MI z Polski południowej uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie oraz w I Spotkaniu Młodzieży MI - International.


82. rocznica św. Maksymiliana

Obchody 82. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego rozpoczną się 14 sierpnia br. w kościele Franciszkanów w Harmężach o godz. 8:00 nabożeństwem upamiętniającym przejście o. Kolbego z tego świata do nieba – „Transitus św. Maksymiliana”, następnie o godz. 8.40 wyruszy procesja do byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz.


Dzień Modlitwy MI

Ogólnopolski Dzień Modlitwy Rycerstwa Niepokalanej (MI), to doroczne wydarzenie, gromadzące w Niepokalanowie członków MI w rocznicę ofiarowania życia przez św. Maksymiliana za innego współwięźnia w obozie zagłady w Auschwitz.


Pielgrzymka do Meksyku

Wybierz się z nami do Meksyku na wyjątkowe spotkanie z historią i wiarą!


Nabożeństwo Fatimskie - Rychwałd. 13.07.2023 r

Każdego roku 13 lipca rycerze Niepokalanej pielgrzymują do Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkie na nabożeństwo fatimskie, aby powierzać swoje radości i troski i wspólnie się modlić. W tym roku nabożeństwu przewodniczył abp Adrian Galbas.


Rekolekcje MI w Harmężach 6-9.07.2023 r.

Święty Maksymilian przywiązywał do rekolekcji ogromną wagę, wielokrotnie mówił i pisał o roli oraz celach rekolekcji w naszym życiu: “Trzeba przynajmniej raz w roku obejrzeć dom, przez rekolekcje, czy nie ma gdzieś szczeliny … Pan Bóg da łask obficie.


Nowi Rycerze Niepokalanej

W środę 5 lipca w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach sześcioro młodych osób, oddało się Maryi i zostali włączeni w szeregi Rycerstwa Niepokalanej. Gratulujemy!


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.