Diecezja Bielsko-Żywiecka

Zdobyć cały świat dla Chrystusa przez Niepokalaną
- oto nasz ideał.

Aktualności

Zakład fryzjerski "Maksymilian"

"Tylko z takimi ludźmi jak o. Kolbe, którzy w pełni żyją swym chrześcijaństwem, można dziś doprowadzić zbłąkanych do domu Ojca, a w ten sposób do zbawienia" - kard. J. Dopfner.


Konkurs Muzyczny

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na pieśń ku czci św. Maksymiliana z okazji 80. rocznicy męczeńskiej śmierci, która przypada 14 sierpnia 2021r.


Rycerzyk Niepokalanej - wrzesień 2020

Zachęcamy do lektury „Rycerzyka Niepokalanej”. We wrześniowym numerze znajdziemy artykuły o przebaczeniu, które uwalnia nasze serca, o objawieniach w Gietrzwałdzie i życiu świętego Franciszka, o cudzie eucharystycznym w Dubnie.


Zawierzenie Niepokalanej

Zapraszamy w pierwszą sobotę miesiąca września tj. 5 września 2020 roku na pielgrzymkę na Jasną Górę na uroczystość zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski


Audycja w 79. rocznicę śmierci Maksymiliana

14 sierpnia 2020 r. we wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe w „Rozmowie dnia” gościliśmy o. Arkadiusza Bąka OFMConv, asystenta diecezjalnego Rycerstwa Niepokalanej Archidiecezji Bielsko-Żywieckiej, który na co dzień posługuje w Centrum Św. Maksymiliana w Harmężach.


Pielgrzymka do Niepokalanowa

Rycerstwo Niepokalanej Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Biuro Usług Turystyczno-Szkoleniowych „CEDRON” zapraszają na pielgrzymkę do Niepokalanowa, która odbędzie się już 15-16 sierpnia 2020 r.


Materiały Formacyjne MI – sierpień

Zapraszamy do zapoznania się i pobrania Materiałów Formacyjnych dla Wspólnot Rycerstwa Niepokalanej na miesiąc sierpień.


jakby kto pytał, Franciszkańska 4

W niedzielę 2 sierpnia 2020 roku parafianie pożegnali swojego proboszcza o. Piotra Cubera, który kończy swoją posługę w Harmężach, a rozpoczyna w Klasztorze Franciszkanów w Krakowie.


Wielkie Zawierzenie

Już za kilka dni rozpocznie się czwarta edycja Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Są to rekolekcje otwarte dla wszystkich. W dniach 6-22 sierpnia 2020 r. w Niepokalanowie uczestnicy rekolekcji będą spotykać się na codziennej na modlitwie różańcowej, Eucharystii i konferencji połączonej ze świadectwami.


Powołanie

Wakacje to dla wielu czas podejmowania życiowych decyzji. Pamiętając w modlitwie o tych wszystkich, których życie niebawem się zmieni z powodu wyboru konkretnej drogi, zapraszamy do lektury krótkiej refleksji o. prof. Zdzisława Kijasa o powołaniu.


Uroczystości 79. rocznicy Męczeńskiej Śmierci św. Maksymiliana

Tegoroczne Uroczystości ku czci św. Maksymiliana Męczennika w związku z sytuacją pandemii będą miały inny charakter niż zwykle.


Słowo Prezesa Narodowego MI

Apel - ku zadumie i przestrodze Wszystkich zasługujących na wielki szacunek, z zachowaniem należnych tytułów: czy zasadne jest pytanie o schizofrenię w obszarze naszego życia religijnego i narodowego, katolickiego i polskiego.


Zapraszamy do lektury


Kalendarz wydarzeń


Prośba o modlitwę - napisz

Twoja prośba lub podziękowanie zostaną włączone do modlitwy za wstawiennictwem Matki Bożej w Rychwałdzie.